Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
while
cyklus?
true
?
finn finn # cd /usr/src/linux finn linux # make clean CLEAN arch/i386/boot/compressed CLEAN arch/i386/boot CLEAN /usr/src/linux-2.6.19-gentoo-r5 CLEAN arch/i386/kernel CLEAN drivers/char CLEAN drivers/ieee1394 CLEAN init CLEAN lib CLEAN usr CLEAN .tmp_versions CLEAN vmlinux System.map .tmp_kallsyms1.o .tmp_kallsyms1.S .tmp_kallsyms2.o .tmp_kallsyms2.S .tmp_vmlinux1 .tmp_vmlinux2 .tmp_System.map finn linux # grep -rI "goto" * > ~/goto.txt finn linux # wc -l ~/goto.txt 42741 /root/goto.txt
1. O rourách (pipe) už jste slyšel?
2. Příkaz grep
je velmi užitečný nástroj, ale už vám neřekne, k čemu tam to goto
je. Namátkou jsem se podíval a vypadá to, že drtivá většina těch goto
je tam jen jako workaround pro výjimky, které v tradičním C chybějí.
3. Programování jádra se od klasického aplikačního programování dost výrazně liší, o programování skriptů ani nemluvě.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni Sdílej: