Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
- NSA Selinux Support
- NSA Selinux boot parametr
- NSA Selinux runtime disable
- Nsa Selinux development support
- NSA SelinuxAVC statistic
- NSA Selinux MLS policy
ale když dám vyhledat název "selinux" tak mi najde všechny položky, které nejsou zobrazeny, např.toto:
SECURITY_SELINUX_BOOTPARAM [=n]
to "n"ko znamena, že to není přiřazeno do jádra, ale jak tam to menu prostě dostat?
Zvláštní je to, že když použiji starší jádro co je přímo v distru 2.6.9-42.0.10, který je stáhlý přímo z CentOSu tak tam když dám "make menukonfig" tak se to tam ty položky nacházejí.
- Nevíte jak je přidat do toho menu? By mělo být upravený nějakej MAKEFILE?
Už si nevím rady, potřebuju to rozjet na tomto jádru 2.6.17.1., práce do školy.
Jo jinak SELinux mě pod jádrem 2.6.9-42.0.10 valí v pohodě, takže z toho vyplývá, že podporu softwaru mám.
Děkuji za jakýkoli návrh.
PS: sesstava - HP nx6110, CentOS4.4, nic dalšího mě nenapadá
[*] Enable access key retention support
[*] Enable the /proc/keys file by which all keys may be viewed
[*] Enable different security models
[*] Socket and Networking Security Hooks
[*] XFRM (IPSec) Networking Security Hooks
[M] Default Linux Capabilities
[M] Root Plug Support
[M] BSD Secure Levels
Tiskni
Sdílej: