V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
tcp_outgoing_address 193.179.204.240Nyní mají všichni veřejnou, za kterou NATuji. Vše funguje. Když chci ale nastavit jinou veřejnou IP uživateli
acl zidane src 10.152.45.3 tcp_outgoing_address 193.179.204.242 zidane tcp_outgoing_address 193.179.204.240tak to nefunguje :( S chybou, že nemůže vytvořit tcp socket. Nevíte prosím, jak uživateli přidělit veřejnou IP i na portu 80, který jde přes squida?
tcp_outgoing_address
můžete nastavit pouze IP adresu, která patří počítači, na kterém běží Squid. Slouží to pro případ, že má počítač více IP adres, pak se tímto způsobem dá určit, která se bude používat pro odchozí spojení. Asi jediná rozumná možnost, jak tohle udělat, by byla přidělit počítači se Squidem hodně IP adres z nějaké vnitřní sítě, ty používat pro požadavky jednotlivých klientů (pokud tedy tcp_outgoing_address
funguje spolu s acl), a ty pak na routeru SNATovat na ty veřejné IP adresy. Což je ale trochu divoké řešení.
Můžete ale použít konfigurační volbu forwarded_for on
, Squid pak bude přidávat do HTTP požadavků hlavičku X-Forwarded-For: 192.1.2.3
(s IP adresou klienta). Pokud nějaký server potřebuje znát "parvou identitu" klienta, může si jí zjistit z této hlavičky.
tcp_outgoing_address
slouží pro výběr IP adresy (resp. rozhraní) odchozích požadavků v případě, že je k dispozici více IP adres. Nebylo to zamýšleno k tomu, aby se IP adresa měnila pro každý požadavek.
Jak jinak řešíte veřejné ip přes squida?Zeptám se jinak. Co chcete na veřejné IP přes Squid řešit? It just works
X-Forwarded-For
. Co chcete víc?
Nasadil jsem squid, abych ušetřil nějaký ten traffic a zároveň nastavil logování, kvůli jednomu debilnímu zákonu :(Mohu se zeptat kvůli kterému zákonu ? Nějak jsem to asi prošvih...
X-Forwarded-For
, kde je uvedena IP adresa původního počítače. Vámi použitý server zřejmě tuto hlavičku využívá a zobrazí IP adresu z ní, pokud je přítomna. Podívejte se na volbu forwarded_for.
Jinak váš dotaz nemá mnoho společného s původním dotazem a bylo by bývalo lepší založit nový dotaz.
Tiskni
Sdílej: