Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
#ssh user@pocitac.sk
.Zadam heslo a zatuhne to. Skusal som to s parametrom -vvv a posledne hlasky su:
debug2: channel 0: request shell confirm 0
debug2: fd 3 setting TCP_NODELAY
debug2: callback done
debug2: channel 0: open confirm rwindow 0 rmax 32768
V com moze byt problem? Na pocitace v lokalnej sieti sa cez shell dostanem.
Dakujem za odpovede.
Debian, 2.6.21.1
Z LANky, kde je ten server umiestneny, sa nan ale cez shell dostanem (a to aj s mojim PC). Problem nastava takisto aj ked na chcem pripojit pomocou Krusader-a, aby som mohol stahovat subory.
Poznámka
Na prvni pohled vse funguje spravne az do doby, nez se pokusite pripojit pres SSH nebo FTP nekam ven. Ostatni protokoly bezi v poradku. Tento problem je uz mozna vyresen, ale v mem firmware V1.00B02T02.CZ.20050607 vyresen nebyl. Prvne jsem zkousel vypnout iptables primo v modemu, pote nakonfigurovani iptables svymi pravidly. Nepomohlo. Az po prohledani webu jsem objevil par popisu stejneho problemu:
http://www.magwag.plus.com/jim/tips-300t.html
http://www.eglug.org/node/909
http://www.thp.uni-duisburg.de/~fred/DSL-G664T.html
Patral jsem tedy ve sve konfiguraci Shorewall (pod Win vsechny kom. protokoly fungovaly bez problemu). Abych mohl provozovat SSH a FTP ven ze site pres tento modem, musel jsem v souboru /etc/shorewall/tos zmenit TOS hodnotu z 16 na 0 pro vsechna pravidla SSH a FTP. Pote zacaly oba protokoly fungovat.
Pokud vam nebezi na PC shorewall ale pouze klasicke iptables, melo by pomoct toto pravidlo:
iptables -t mangle --append OUTPUT --jump DSCP --set-dscp 0x0
Zrejme se jedna o nejaky bug ve firmwaru modemu. Mozna by se k tomu mohli vyjadrit primo z dlink.cz popr. dlink.de nebo dlink.com
iptables -t mangle --append OUTPUT --jump DSCP --set-dscp 0x0
Tak toto bolo presno to, co mi pomohlo, diky moc!:)
Tiskni
Sdílej: