Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Také nevím, jak se dostat do BIOSU VMware a přinutit Virtuální PC, aby nejprve bootovalo z CD - klávesu F2 mi to ignoruje.
Klávesa F2 mi vždycky fungovala, ale musí se stisknout včas (dokud je tam ta obrazovka s logem VMware). Jinak na nabootování z CD stačí stiskout Esc a vybrat příslušnou položku z menu.
Jo, jenže já, když nabootuju z live CD, při instalaci udělám rozdělení disku, řekne mi to, že nejlépe znovu restartovat, a to už se to zasekne a z CD to podruhé nebootuje.
Nejpravděpodobnější vysvětlení je, že podruhé už se snaží bootovat z disku, kde ale není žádný bootloader. Použijte Escape a zvolte boot z CD, jak jsem vám radil.
Nebo by stačilo vědět, jak ho donutit číst virtuální disk jako hda. Ale jak?
Třeba tak, že při vytváření virtuálního disku zvolíte IDE místo SCSI. Ale jen pokud ta distribuce nepoužívá libata. Silně ovšem pochybuji, že dnes existuje distribuce, která by nebyla schopna instalace na SCSI (a tedy ani SATA) disk.
To mi také umožnilo vybrat pro simulaci Virtual Machine - v oddělení Linux - Mandriva Linux.
To určitě ne, výběr nabízených systémů nezávisí na tom, co jste dělal s virtuálním diskem.
Takže teď nevím, zda úspěch je ve zvolení Linux - Mandriva Linux…
Na tom to nezáleží, když tam zadáte jiný systém, bude sice běh guest systému o chloupek méně efektivní (pochybuji ale, že to bude měřitelné), ale běhat bude. Jen když zvolíte 32-bitový systém, nenechá vás to do něj instalovat 64-bitový (a vůbec spouštět 64-bitový kód), ale jinak je to jedno.
…a nebo ve zformátování disku či obojím
Teoreticky ano, ale to jedině v případě, že by si instalátor neporadil s nerozděleným diskem, o čemž pochybuji. Osobně bych sázel na to, že jste neklikl včas do okna, takže tu F12 dostával host a ne guest (není na to zrovna moc času a když uživatel není připravený, snadno se to nestihne).
Tiskni
Sdílej: