Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
mám procesor pentium 715, 15" LCD, grafiku GM 855, 512 RAM, 40 GB.
Používám Mandrivu 2008. Veliká spokojenost.
-Uspání do RAM mi chodí zatím jak kdy. Někdy najede černá obrazovka, jindy se normálně obnoví, ale okna nejsou dokreslená a nedá se s tím pracovat.
-Uspání na disk funguje zatím bez problému, ale trvá to možná trošku dýl než samotné vypnutí a zapnutí.
-Wifi by měla jet bez problému.
-procesor většinu času jede na 600 MHz -používám powersave
-z horkých tlačítek mi funguje jen základ (hlasitost, svítivost, lampa, uspání do ram, víko a možná přepnutí monitoru). Po zavedení přikazu mi fungovalo i uspání na disk a vypnutí monitoru (monitor se vypnul, ale hned naskočil spořič obrazovky), to se ale po restartování zase zruší.
Nejvíc mi vadí větrák, vypíná jen občas. Kdybych nevěděl, že ve wind se naopak zapíná jen občas, bylo by mi to jedno. Ntb už má totíž něco za sebou (i servisní zásah do desky).
Nastav si, ať se před uspáním přepne do konzole. Xserver by si to pak měl zinicializovat už správně.-Uspání do RAM mi chodí zatím jak kdy. Někdy najede černá obrazovka, jindy se normálně obnoví, ale okna nejsou dokreslená a nedá se s tím pracovat.
Zkus radši to co je už v jádře (cpufreq, ondemand). Ten démon akorát žere a žere a cpu nemůže spát.-procesor většinu času jede na 600 MHz -používám
powersave
Spořič obrazovky odinstaluj. Místo něj používej DPMS. V konfiguraci xserveru je možnost určit za jak dlouho LCD má zhasnout. Pouštění obrázků je dost kontraproduktivní. Příkaz xset dpms force off taky není špatná věc.-z horkých tlačítek mi funguje jen základ (hlasitost, svítivost, lampa, uspání do ram, víko a možná přepnutí monitoru). Po zavedení přikazu mi fungovalo i uspání na disk a vypnutí monitoru (monitor se vypnul, ale hned naskočil spořič obrazovky), to se ale po restartování zase zruší.
Nějaký proces otravuje cpu. Pusť si htop a koukej co saje nejvíc. Powertop také není špatná hračka.Nejvíc mi vadí větrák, vypíná jen občas. Kdybych nevěděl, že ve wind se naopak zapíná jen občas, bylo by mi to jedno. Ntb už má totíž něco za sebou (i servisní zásah do desky).
skript pro usání do ram jsem už upravoval podle thinkwiki.. je to různý, někdy je to dobrý, jinkdy blbne. Když to ale uspím přes noc, tak to nenajelo ani jednou.
cpufreq a DPMS bych klidně zkusil, ale nevím, jak na to. Pohybuji se pouze v grafickém prostředí a do texťáku jdu jen málo kdy (když mi třeba kde nenajede). Kdyby byl někde popis jak no to, bral bych ho, třeba i v anglíně
Tiskni
Sdílej: