abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Komunita

    Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Bezpečnostní upozornění

    V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    12.5. 19:33 | Bezpečnostní upozornění

    Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.5. 11:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.5. 11:11 | Nová verze

    Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    12.5. 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.5. 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (1%)
     (0%)
     (3%)
    Celkem 601 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: porovnání obsahů struktury adresářů

    13.12.2007 13:27 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    porovnání obsahů struktury adresářů
    Přečteno: 816×
    migruji z MS. Linux mám na novém disku, data (cca 50-60 GB) jsem chtěl přetáhnout přes síťově připojený disk (na XP stroji). Kopíroval jsem pomocí Konqueroru (Samby). Vesměs to proběhlo OK až na x souborů, u kterých to tvrdilo, že jsou nečitelné. Když mne asi u 10. přestalo bavit zapisovat, který to je, nechal jsem to "automaticky" přeskakovat v marné naději :-(, že na závěr obdržím výpis nepřeneseného.
    • primárně se tedy ptám po něčem, co by dokázalo projít adresáře a vypsat rozdíly
    • odpověď na následující otázky uvítám, ale není to to hlavní
      1. ty problémové soubory pod XP žádné potíže nevykazují. Tušíte někdo, wo co go?
      2. mohlo by to, když budu kopírovat z Widlí na Linux dopadnout lépe?
      3. v Total Commanderu nebyl problém nechat běžet jedno kopírovací vlákno a zapnout další, případně některé z nich pozastavit. Pod Konquerorem se mi sice také povedlo rozjet více vláken, ale pozastavení k dispozici nebylo + došlo k naprosto katastrofálnímu snížení rychlosti stahování. Vypnutím druhého vlákna se první nevzpamatovalo a musel jsem jej típnout také (to jsem měl 52% :-( )
      4. lze nějak nastavit Konqueror, aby adresáře se stejným názvem považoval za stejné, byť mají různé datum vytvoření? V podstatě mi jde o to, jak navázat na nedokončené kopírování.
      5. existuje pro Linux něco podobně inteligientního jako TC? Tam při kopii více souborů šlo nastavit, zda ponechat starší, novější, přejmenovat, dotázat se atd. Prostě to mělo mraky dalších vychytávek včetně synchronizace nějaké struktury složek.
    Vím, že bych měl dotazy rozepsat na jednotlivé, ale myslím, že spolu příliš souvisí, než aby to mělo smysl. Podotýkám, že mám noťas a chybí mi vybavení, kterým bych si mohl připojit externí SATA disk.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    13.12.2007 13:32 pard | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: porovnání obsahů struktury adresářů
    Synchronizaci umi krusader
    13.12.2007 14:06 Ladislav Nešněra | skóre: 30 | blog: ..+2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: porovnání obsahů struktury adresářů
    Díky, vyzkouším ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.