IBM kupuje za 11 miliard USD (229,1 miliardy Kč) firmu Confluent zabývající se datovou infrastrukturou. Posílí tak svoji nabídku cloudových služeb a využije růstu poptávky po těchto službách, který je poháněný umělou inteligencí.
Nejvyšší správní soud (NSS) podruhé zrušil pokutu za únik zákaznických údajů z e-shopu Mall.cz. Incidentem se musí znovu zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Samotný únik ještě neznamená, že správce dat porušil svou povinnost zajistit jejich bezpečnost, plyne z rozsudku dočasně zpřístupněného na úřední desce. Úřad musí vždy posoudit, zda byla přijatá opatření přiměřená povaze rizik, stavu techniky a nákladům.
Organizace Free Software Foundation Europe (FSFE) zrušila svůj účet na 𝕏 (Twitter) s odůvodněním: "To, co mělo být původně místem pro dialog a výměnu informací, se proměnilo v centralizovanou arénu nepřátelství, dezinformací a ziskem motivovaného řízení, což je daleko od ideálů svobody, za nimiž stojíme". FSFE je aktivní na Mastodonu.
Paramount nabízí za celý Warner Bros. Discovery 30 USD na akcii, tj. celkově o 18 miliard USD více než nabízí Netflix. V hotovosti.
Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.
Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.
FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.
Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
usb 2-9: new full speed USB device using ohci_hcd and address 15 usb 2-9: no configuration chosen from 1 choicepričom cat /proc/bus/usb/devices to PDA vidí:
T: Bus=02 Lev=01 Prnt=01 Port=08 Cnt=02 Dev#= 16 Spd=12 MxCh= 0 D: Ver= 2.00 Cls=ef(unk. ) Sub=01 Prot=01 MxPS=16 #Cfgs= 1 P: Vendor=0bf8 ProdID=1011 Rev= 0.00 S: Manufacturer=FUJITSU SIEMENS COMPUTERS S: Product=USB RNDIS for PocketLOOX S: SerialNumber=22251017-1511-0102-6800-0050bf7a660c C: #Ifs= 2 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr= 2mA I: If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=ef(unk. ) Sub=01 Prot=01 Driver= E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 8 Ivl=1ms I: If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=00 Driver= E: Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0ms E: Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 64 Ivl=0msTakisto je veľmi zaujímavé, že keď som sa ho pokusil pripojiť do VMware pomocou: WM -> Removable Devices -> USB Devices -> FUJITSU SIEMENS COMPUTERS USB RNDIS for PocketLOOX Tak to vyhlásilo toto: VMware Server was unable to claim the device (No such file or directory) Takže na skúšanie SynCE som ani nedošiel. Samozrejme, že keď boli ovládače ipaq a usbserial ako moduly tak sa automaticky pri štarte nenatiahli a aj keď som potom dal modprobe ipaq tak zariadenie /dev/ttyUSB0 sa nevytvorilo a takisto sa nevytvorilo ani keď som strčil tieto ovládače priamo do jadra pričom samozrejme nepomohlo ani mknod /dev/ttyUSB0 c 188 0. Nevie ma prosím vás niekto nakopnúť? Za odpovede vopred veľmi pekne ďakujem.
. Poradí niekto?
Tiskni
Sdílej: