Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
No jak to tak znovu čtu, tak asi chcete zkompilovat a vytvořit nový balíček za zdrojáků.
Jesti by Vám stačil již připravený, tak se dá stáhnout odtud a nainstalovat jak jsem psal výše.
Jiank kompilace a instalace se věčinou provádí trojicí ./configure && make && make install (popis procesu by měl být v souboru INSTALL nebo README u těch zdrojáků). U slacku je dobré místo make install použít program checkinstall. Který umí provést make install a na jeho základě vytvořit balíček.
Make je na slacku v balíčku make a pravděpodobně ještě budete potřebovat balíčky jako gcc, gcc-g++ a možná další (obecně věčina balíčky pro vývoj sw. by měla být na instalačním médiu v adresáři /slaskware/d/ nebo na netu třeba tady).
Nastavení toho co se má pří kompilaci zahrnout a vyřadit do/z programu se dá věčinou získat pomocí ./configure --help a pak se ty parametry předají configure (./configure param1 param2 ....).
Problém je, že kompilace a vytváření balíčků nemusí probíhat tak, jak jsem popisoval a obecně je to dost šložitý proces. Takže by pro Vás bylo lepší aby jste si napřed o něm něco přečetl. Třeba v seriálu jak psal Vladky.
Slackbuikd pro postfix se dá najít třeba zde. Mohl by být dobrou vodítkem co u toho postfixu dělat.
Ak mas doveru v tento zdroj, mozes si tam rovno stiahnut hotovy balik postfixu.
Tiskni
Sdílej: