Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
May 08 16:14:42 Updated: perl-HTML-Parser.i386 3.56-5.el5 May 08 16:14:42 Updated: epel-release.noarch 5-3Ten epel asi ne ;), ale ten perl-HTML-Parser by v tom teoreticky prsty mít mohl, ikdyž se o něm píše "
The HTML-Parser module for perl to parse and extract information from
HTML documents, including the HTML::Entities, HTML::HeadParser,
HTML::LinkExtor, HTML::PullParser, and HTML::TokeParser modules.
"
Další věcí na kterou jsem přišel je to, že v Logwatchy ze dne 7.5. (tedy z předchozího dne, kdy jsem na to přišel) chybí část výpisu ze SSHD, což se mi (pokud si dobře pamatuji) ještě nestalo, protože vždycky tam jsou minimálně nějaké neúspěšné pokusy o přihlášení a navíc ve /var/log/secure
se nachází jediné dva záznamy z toho dne May 7 10:35:57 server sshd[24116]: Did not receive identification string from UNKNOWN May 7 10:59:58 server sshd[24151]: Did not receive identification string from 220.227.218.21Statistiky rozhraní se odečítají z /proc/net/dev nebo je tam něco jiného? Ještě jednou děkuji.
ipconfig
a /proc/net/dev
.
su
. Pak bych ještě v PAMu nastavil použití su
pouze pro uživatele ve skupině wheel. Pak už je počítač dostatečně paranoidně zabezpečený
Tiskni Sdílej: