Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
locale -a
a locale
a pak spusťte xterm z jiného xtermu a zkontrolujte chybové hlášky. Také se ujistěte, že v xtermu skutečně používáte unicodový font s českými znaky (xterm -fn '*-fixed-*-iso10646-1'
).
Warning: Cannot convert string "false " to type BooleanChyba v X resources. Řetězec „false “ s mezerou na konci asi není platnou hodnotou typu boolean. Prozkoumejte ~/.Xresources nebo ~/.Xdefaults a taky soubory v /usr/share/X11/app-defaults/. Ve vašem případě /usr/share/X11/app-defaults/UXTerm. (Nicméně mě uxterm v Gentoo funguje bez jakýchkoliv chyb. Avšak já používám xterm s vlastní konfigurací z x11-terms/xterm-232, protože vyšší verze způsobují problémy ve ViMu.)
Warning: Cannot convert string "true " to type Boolean
Jednak pouzivam XFCE Terminal (a ten nema spousteci parametr pro font, ten se nastavuje z menu), druhak by me zajimalo, co jsem kde dodrbal a jak to v XFCE vlastne presne funguje.Nevím, XFCE neznám. Pokud mě paměť neklame, je založené na GTK. Takže bych hledal chybu tam, případně knihovnách, které se používají na zpracovaní textu (pango, font-config apod.)
Divny je na tom to, ze pred tim to fungovalo ok.Příkazem
qlop -l
lze zjistit historii instalace ebuildů. Zjistíte tak, co jste v kritickém období instaloval a která aktualizace by to mohla způsobit.
Mimochodem psal jste, že všude máte vypnutou češtinu. Doufám, že jste nepovypínal podporu unicodu v jednotlivých balíčcích (use flagy unicode, případně ucs2, ucs4). Některé balíky bez nich neporozumí unicodovým řetězcům.
if test -t 1 -a -t 2 ; then echo -n -e '\033%G' fia aby se zobrazovala cestina treba v mceditu, tak jeste
export LC_CTYPE=cs_CZ.utf8
.
Nicmene diky moc za pomoc, zase neco noveho jsem se naucil.
Dan
Tiskni
Sdílej: