abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:11 | IT novinky

    Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 11:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Pozvánky

    Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.

    … více »
    Heřmi | Komentářů: 0
    včera 03:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 14
    7.7. 15:11 | IT novinky

    Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.7. 13:22 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.7. 13:00 | Nasazení Linuxu

    Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    7.7. 02:11 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 371 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dotaz: Soubor do Jaminu

    15.6.2008 12:16 DVD
    Soubor do Jaminu
    Přečteno: 134×
    Pustil jse Jamin. Zvolil jsem file-otevřít. Ukázalo se okno pro výběr souboru. Vybral jsem soubor Wav, který mám v adresáři a zmáčkno Budiž. Vůbec se mi ten soubor neotevřel a hlásí se: Loading file ´/cesta/k/tomu/souboru´ failed. Ani přehrát ten soubor v tom jaminu nejde. Co mám dělat, aby ten soubor šel do toho otevřít i přehrát?

    Odpovědi

    13.7.2008 17:16 DVD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Soubor do Jaminu
    Dozvěděl jsem se, jak pustit zvukový soubor do Jaminu a zkusil jsem to. Spustím qjackctl. Potom tlačítkem Start zapnu Jack. Potom pustím Ardour. Tam si založím nový session. Potom do Ardouru importuji soubor Wav. Potom pustím Jamin. Potom se podívám do Connectu ve qjackctlu a nastavím vhodně propojení: Výstup ardouru propojit se vstupy ardouru a jaminu, výstup systému se vstupem ardouru, výstup jaminu se vstupy playbaků systému. Potom pustím v Ardouru přehrávání importovaného zvukového souboru a už to hraje přes Jamin. Postupuji podle www.linuxexpres.cz/praxe/mastering-hudby-s-jaminem. Mi se to ale povedlo až na desátý pokus, protože mi při nastavování connectů qjackctl neustále padal a musel jsem všechno ukončit a celý postup dělat znovu. Neobsahuje qjackctl nějakou chybu a není potřeba novější verzi toho qjackctl? Navíc, neumím správně exportovat upravený zvuk z Jaminu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.