abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | Komunita

    V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:00 | Nová verze

    Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Pozvánky

    Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.

    jose17 | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | IT novinky

    Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 23:22 | Zajímavý software

    Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 22:22 | Zajímavý software

    V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Zajímavý článek

    Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (24%)
     (10%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (7%)
    Celkem 42 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 22:41
    Rozcestník

    Dotaz: Mandriva nevytaci PPPoE

    25.10.2008 11:16 ok2zar | skóre: 19
    Mandriva nevytaci PPPoE
    Přečteno: 131×
    Resim uz dva dny zajimavy problem. Mam hotovy a odzkouseny novy server, ktery jsem se konecne rozhodl dat na misto stavajiciho serveru. Jakozto majitel ADSL jsem nucet vytacet PPP spojeni serverem (abych mel verejnou IP na stroji a ne na modemu). Nikdy v tom nebyl problem a nastaveni bylo otazkou nekolika vterin a vysledek byl vzdy stoprocentni. Ovsem ouha, ted jsem to nastavil a nic. Pri blizsim zkoumani jsem zjistil, ze misto toho, aby se snazil posilat packety na patricne ETH, tak pouziva /dev/pts/0 (nekdy i 1, 2, 3, ... dle nalady). Jedna se o mandrivu 2008.1 Na mem stolnim PC mam tentyz system (i stejne jadro 2.6.27 a sitovka integrovama rtl8139). Tam jsem to nastavil a okamzite to jelo, z cehoz vyvozuji, ze v OS jako takovem chyba nebude.

    Pri zkoumani me napadlo dat do noveho zeleza disk ze stareho serveru. Tam jsem dosahl uspechu, ale pouze a jenom, kdyz jsem modem pripojil na starou ISA sitovku (10 Mbps). Na PCI (rtl8139 a eepro100) sitovkach ani skrt. Pochopitelne me tedy napadlo dat starou ISA sitovku do "noveho" zeleza. ISA slot tam byl, ale tim instalace zkoncila. Jadro hulaka, ze zarizeni nebo adresa nebyly nalezeny a to i v pripade, ze mu dam rucne jak adresu, tak i IRQ (vse se da na te karte nastavit SWITCHem).

    Takze se tedy tazi, zda se nekdo s podobnym chovanim setkal, pripadne jak jej resil a nebo jake jsou navrhy.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.