Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Ahojky, nevim si rady s nastavenim Compizu v Ubuntu Interpid Ibex. Chtel jsem si rozchodit watereffect pro Pidgin a kdyz zapnu v Compizu Dbus, tak se nespusti a podalsim spusteni nastaveni Compizu je Dbus zase vyply. Stejne tak se chova i ostatni nastaveni. Treba obrazky na kostce atd.. Nevite v cem muze byt problem?
Ahoj, mám úplně stejný problém. Nejdřív jsem všechno nastavoval přes gconf-editor
, všechno fungovalo jak má, ale jen do rebootu - pak už bylo zase všechno na defaultním nastavení (s vyjímkou zaplých/vyplých modulů). Tak jsem si zkusi nainstalovat ccsm
, ale výsledek je stejný - nastavím to, všechno to jede, jak má ---> příjde reboot a jsem tam, kde jsem byl.. taky bych potřeboval radu. Předem díky
Skontrolujte si, ci mate prava na zapis do suborov s konfigurakmi, respektive cely HOME adresar
Ano, bylo to špatným nastavením práv . Po instalaci jsem tam nakopíroval staré konfiguráky a neuvědomil jsem si, že tam je nastavená jiná skupina (u instalace jsem použil jiný login). Práva byla špat
ně nastavena pouze u modulů, proto si compiz
pamatoval, které jsou zaplé (a které ne), ale jejich nastavení už ne..
Tiskni Sdílej: