Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Ahojky, nevim si rady s nastavenim Compizu v Ubuntu Interpid Ibex. Chtel jsem si rozchodit watereffect pro Pidgin a kdyz zapnu v Compizu Dbus, tak se nespusti a podalsim spusteni nastaveni Compizu je Dbus zase vyply. Stejne tak se chova i ostatni nastaveni. Treba obrazky na kostce atd.. Nevite v cem muze byt problem?
Ahoj, mám úplně stejný problém. Nejdřív jsem všechno nastavoval přes gconf-editor
, všechno fungovalo jak má, ale jen do rebootu - pak už bylo zase všechno na defaultním nastavení (s vyjímkou zaplých/vyplých modulů). Tak jsem si zkusi nainstalovat ccsm
, ale výsledek je stejný - nastavím to, všechno to jede, jak má ---> příjde reboot a jsem tam, kde jsem byl.. taky bych potřeboval radu. Předem díky
Skontrolujte si, ci mate prava na zapis do suborov s konfigurakmi, respektive cely HOME adresar
Ano, bylo to špatným nastavením práv . Po instalaci jsem tam nakopíroval staré konfiguráky a neuvědomil jsem si, že tam je nastavená jiná skupina (u instalace jsem použil jiný login). Práva byla špa
t
ně nastavena pouze u modulů, proto si compiz
pamatoval, které jsou zaplé (a které ne), ale jejich nastavení už ne..
Tiskni
Sdílej: