Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
zdravím vás,
mám větší množství mailboxů a jen pro jeden (např. mymail@example.com) používám procmail k předání mailu do php skriptu. Pravidlo je v souboru /home/mymail/procmailrc. Ostatní useři žádné procmail pravidla nemají. Funguje to normálně. Problém je, že ve /var/mail/mail.log vidím po ukončení zpracování mailu hlášku:
Dec 2 06:30:11 web postfix/local[16405]: 4361C400001: to=<user@example.com>, relay=local, delay=0.09, delays=0.07/0/0/0.02, dsn=2.0.0, status=sent (delivered to command: procmail -a "$EXTENSION")
Původně tam bylo něco jako delivered to mailbox... A procmail mi do /var/log neloguje, soubor /etc/procmailrc neexistuje. Můžu /etc/procmailrc vytvořit ručně a prostě do něho napsat jen toto:
LOGFILE=/var/log/mailproc.log
Bude to fungovat?
Další problém je, když se nepodaří mail doručit, tak původně byla ve vráceném mailu chybová hláška postfixu, teď je tam:
<user@example.com>: Command time limit exceeded: "procmail -a "$EXTENSION""
a zrovna user@example.com nemá v domovském adresáři žádné pravidlo pro procmail. Potřebuji tam mít tu hlášku postfixu. Prosím o rady.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: