Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Zdravim!
Potreboval bych zkopirovat seznam repozitaru ze suse 11.0 na suse 11.1.
Netusite, kde najdu onen seznam zdroju?
Diky J@.
Spis to myslim tak, ze bych potreboval vzit konfiguracni soubor se vsemi repozitari a pekopirovat je na jine masiny, abych je nemusel do kazdeho pc zadavat. Hledam vsude na netu, jak to vlastne je s yastem, kam uklada nastaveni repozitaru, zavedlo me to nekam na zypper, ale informaci sem nasel pramalo.. Kde tedy ve svem pc se suse 11.0 najdu soubory (tusim XMLka) s konfiguraci zdroju?
A jeste jedna vec me trapi. A to je konfigurovatelost aplikace (apletu) opensuseupdater-kde. Z jakych repozitaru stahuje aktualizace a jak ho prinutit, aby treba kontroloval repozitare wine, ktere mam oficialne v systemu pridane. Nikde na netu jsem nenasel, jak jej konfigurovat. Jeho rozhranni by mohlo byt trochu lepsi, nebo aspon kdyby byla manualova stranka k nemu.
Updater přebírá nastavení repozitářů z yastu - tj Yast/Software/Repozitáře softwaru. Tam se dá nastavit, který repozitář je aktivní, který se má aktualizovat ručně a prioritu. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu v panelu, vyberte "Nastavit aktualizační nástroj" a zaškrtněte volbu "Vždy zobrazovat podrobný pohled". Pak budou vidět i běžné aktualizace, nejen bezpečnostní záplaty.
Tiskni
Sdílej: