V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Zdravim, nainstaloval jsem si dovecot. POP3 mi beha podle ocekavani, ale kdyz v Outloku zadam parametry pro imap, tak se me to zepta jestli chci stahnout seznam slozek ze serveru. Dal jsem ze ano a objeilo se okno:
Stahování seznamu složek: přijato 121
čekal jsem asi 30 minut až bylo u přijato 600 000 tak pak jsem to vypnul. Zjevně něco dělám špatně, jenže moc tomu nerozumim a nevim co. Myslel jsem ze jen nactou slozky v ceste kde je mail. Coz je 0 slozek (mail je v /var/vmail/pokus). Tak co jako delal? Zalogoval jsem se pomoci virtualniho uctu. Dik
Podobnou vec jsem resil cca 3/4 roku zpet. Predelaval jsem sendmail,cyrus-POP3 -> postfix,dovecot-IMAP.
Moje myslenka byla takova, ze by uzivatel na pc rucne pretahoval spam z Dorucene posty do SPAM adresare, popripade naopak. Pak se periodicky ucil bogofilter, ze v dorucene poste je HAM a ve spam adresari SPAM. Rucni pretahovani mailu by bylo stale mene caste, protoze by byl bogofilter stale vice nauceny.
V firme meli na kazdem pc 5-10GB mailu (hromady zprav, tisky, prilohy, ...). Nepredpokladal jsem problemy a tam jsem presunul z souboru *.pst z Outlooku vsechen mail do IMAP uloziste Dovecotu. Pak jsem nechal Outlook stahovat postu a pak to prislo. Outlook s nastavenym IMAP uctem mel problem se souborem pst. Kdyz stahnul postu, zacal opravovat schranku (soubor pst). Stahnul postu a zase schranku opravoval, porad dokola.
S Thunderbirdem tento problem nenastal. Hodne mne to stvalo. Nemel moc casu na badani. Jelikoz 80% lidi vyuzivalo Outlook, musel jsem vsechny uzivatele dat zpet na POP3. Myslenku, pekne ucit bogofilter, jsem musel opustit a jako antispam jsem nakonec nasadil spamassassin.
Tiskni
Sdílej: