Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Dobry den, jsem uplny zacatecnik a nevim jak mam nastavit cas na serveru. Cas na serveru mi ukazuje Sun Jan 25 19:26:03 CET 2009 a ve skutecnosti je 18:26:03. Debian Etch neumi posunovat letni a zimni cas? Dekuji za pomoc.
/etc/timezone
? Jestli potřebuješ změnit časovou zónu, zkus příkaz tzconfig
.
v souboru /etc/timezone mam jeden jediny radek s textem
Europe/Prague
/etc/default/rcS
)?
tak v souboru /etc/default/rcS mam napsano
TMPTIME=0
SULOGIN=no
DELAYLOGIN=no
UTC=yes
VERBOSE=no
FSCKFIX=no
RAMRUN=no
RAMLOCK=no
Jeste doplnim ze na tom stroji jede jenom linux, windows tam neni.
V Gentoo mam nastavené časové pásmo na Prahu, když občas nesedí čas, přes ntp "srovnam" a v nouzi používam hwclock ... viz nápověda:
# hwclock --help hwclock – zjišťuje a nastavuje čas hardwarových hodin (RTC) Použití: hwclock [FUNKCE] [VOLBY…] Funkce: --help vypíše tuto nápovědu --show zjistí a vypíše aktuální stav hodin reálného času --set nastaví RTC na hodnotu zadanou volbou --date --hctosys nastaví systémový čas podle hodin reálného času --systohc nastaví RTC podle aktuálního systémového času --adjust opraví RTC o systematický posun, který nastal od poslední opravy či nastavení RTC --getepoch vypíše počátek epochy hodin reálného času podle jádra --setepoch nastaví jádru počátek epochy hodin reálného času na hodnotu zadanou volbou --epoch --version vypíše verzi hwclocku na standardní výstup Volby: --utc hodiny reálného času jdou v UTC --localtime hodiny reálného času jdou v místním čase --rtc=CESTA namísto výchozího zařízení použije z /dev/… jiné --directisa místo /dev/rtc použije přímo ISA sběrnici --badyear ignoruje rok z RTC, protože BIOS je chybný --date čas, na který budou nastaveny hodiny reálného času --epoch=ROK určuje počátek epochy hodin reálného času --noadjfile nepoužije /etc/adjtime. Vyžaduje použití buď --utc, nebo --localtime --adjfile=CESTA určuje cestu k souboru se systematickým posunem (implicitně /etc/adjtime)(Taky mam jen linux, nějak mi to "funguje", snad dobře
Ja tohle resim jednoduse v crontabu:
@daily /usr/sbin/ntpdate europe.pool.ntp.org
Tiskni
Sdílej: