Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Prosim o radu. Rozmyslam ze si zaobstaram maticnu dosku formatu minitx.. Raz som uz mal Intel Little Valley 2 ale som sa jej zbavil koli sis chipsetu a teraz rozmyslam nad little Falls s Intel 645 tusim chipsetom. Ovsem zobrat orig. od Intelu alebo od Gigabyte? Prosim poradte!!!
Na zvazenie pripadaju tieto moznosti
1.. Gigabyte GC230D -- za nu hovori ze ma chladic aj na juznom mostiku ale ma blbe rozmiestnenie suciastok to sa mi nepaci..
2.. Little Falls (orig intel) -- ideal
3.. Little Falls 2 -- vecsi vykon za cenu trosku vecsej spotreby cpu.
viem ze intel ma uz aj novy chipset specialne pre atomy ale vraj nebude mat sata porty co je dost blbe. ale zase bude mat mensiu spotrebu
ma to sluzit ako suborovy server.. torrent resp. vzdialena plocha. ako operacny system OpenBSD alebo Linux. vytazenie bude dost na hrane moznosti dosky. planujem do pci slotu supnut wifi kartu aby som nemusel kupovat router kedze teraz mam 2pc pripojene na router a tiez lan tlaciaren a nechcem koli wifi kupovat router takze to poriesim nejakou lacnou pci-wifi kartou. (wifi zatial nepotrebujem ale planuje sa notebook s wifi -- nie pre mna )
Tiskni
Sdílej: