Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Potřeboval bych virtualizovat Windows, tak jsem si nainstaloval VirtualBox, nastavil Win XP a dal Spustit. Vypsalo to chybu: VERR_VM_DRIVER_NOT_INSTALLED (rc=-1908)
The Virtual Box Linux Kernel Driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv ......
Nevíte co s tim?
Mam Mandrivu 2009, KDE 4.2
asi máte jádrové moduly, které se nehodí k vašemu jádru musíte je zkompilovat pomocí příkazu:
/etc/init.d/vboxdrv setup
možná budet muset doinstalovat nástroje pro kompilaci programů: make, gcc a kernel-headers ve verzi která přesně odpovídá vašemu jádru, např.
linux-headers-2.6.24-19, všechny čísla musí odpovídat jádru na kterém jedete. Verzi běžícího jádra zjistíte příkazem:
uname -r
Všechny tyto balíčky instalujte z repozitářů mandrivy.
po zkompilování modulů restartujte a podívbajete se jestli jsou moduly načteny příkazem:
lsmod
Hmmm, jak moc jsi instaloval virtual box z balíčků? Modul do jádra se kompiluje při instalaci, pokud se nepletu, o čemž by ses přesvědčil tim, že "modinfo vboxdrv" ten modul nenajde, nic nevypíše. Čili vidim to na nedokončenou/neúplnou instalaci?
U mne na gentoo to vypadá následovně (=je tam k mání) ...
# modinfo vboxdrv filename: /lib/modules/2.6.27-gentoo-r7/misc/vboxdrv.ko version: 1.6.6 (0x00080000) license: GPL description: VirtualBox Support Driver author: Sun Microsystems, Inc. srcversion: 62ECD723A99EFF3E849F7A8 depends: vermagic: 2.6.27-gentoo-r7 SMP mod_unload CORE2 parm: force_async_tsc:force the asynchronous TSC mode (int)
Instaloval jsem verzi přímo z repozitářu a zkoušel jsem i několikrát přeinstalovat
a při zadání příkazu /etc/init.d/vboxdrv setup mi to vypsalo: bash: /etc/init.d/vboxdrv: není souborem ani adresářem
Ok, v nouzi bych zkusil i verzi od jiného zdroje ... pátram dál, na Mandrivu se teď nedostanu pro ověření stavu ...
Díky za odkaz. Původní problém vyřešen ale střídá ho jiný. Když dám spustit, tak se sice nevyhodí chyba, ale černá obrazovka s nápisem: FATAL: No bootable medium found! System halted
A ten virtualbox naběhne? Já ho znam tak, že má gui menu, tam si vyberu, co chci dělat, obvykle vytvořim nějakou image, disk, na kterou instaluju z cd, které si nstavím, jako (dočasně) bootovací.
Tiskni Sdílej: