Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Mám problém s programem Selinux. On totiž blokuje téměř vše ohledně přehrávání filmů, nebo přehrávání audia. A abych dodal mám f10 a pokud možno tak mi prosím napište jak to obejít, nebo jak Selinux nakonfigurovat.
Pokud je moje otázka moc stručná tak mi napište a já se pokusím odpověďět.
Ale co byste ještě chtěly vědět, že tak dlouho neodpovidáte? Totiž nevím na keho jinýho se zetat než vás a stejně jsem vyplýtval všechny možnosti na reakce k této otázce. Tak pomozte.
A děkuji za jakýkoliv tip.
No otázku si položil asi 3 krát. Kam vlastne potom odpovedať?
Čo sa týka SELinux-u na Fedore 10. Nie som odborník na SELinux, ale Fedoru 10 mám... Niekde v príslušenstve je niečo ako SELinux troubleshooter... Skús v prvom rade pozrieť tam, malo by tam byť niečo ako SELinux konzola, alebo logy. Zároveň tam býva krátky tip, ako problém odstrániť (ak sa teda jedná len o problém v tom, že je porušené nejaké SELinux pravidlo... Mne to napríklad odmietlo interpretovat php skripty v apache, pretože som ich v užívateľskom adresári editoval a následne skopíroval do adresára apache, čo on vyhodnotil ako pokus o hack...
Momentálne ma nič iné nenapadá. Ak aj nenájdeš priamo riešenie, možno to nakopne správnym smerom. Prípadne log hoď sem, a možno sa niekto nájde, kto bude vedieť viac.
Neviem, či nie je zbytočné posielať linky v EN, pretože to bol výsledok googla hneď na prvej strane.
http://www.linux-archive.org/fedora-selinux-support/178582-selinux-vlc-text-relocation.html
http://www.linux-archive.org/fedora-selinux-support/178580-selinux-vlc-player.html
Tiskni
Sdílej: