LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Zdravim,
mam domaci sit s wifi a 100Mbit ethernetem. Bohuzel, kvuli silnemu zaruseni mi wifi jede max 1MB/s, ale ethernet kabel mam jenom v pracovne v dokovaci stanici a nehodlam to menit.
Problem je, ze pokazde, kdyz zacvaknu NB z/do dokovaci stanice, dojde spravne k detekci eth kabelu, ale jednotliva otevrena spojeni se se zmenou topologie nedokazi vyrovnat. Napriklad po vycvaknuti ze stanice postupne popadaji veskera bittorent spojeni, aby se za chvili opet pripojila pres wifi. Router na rozhrani vnitrni site a Internetu je vlastni debian server, notebook je ubuntu.
Chci se zeptat, jestli existuje nejaky zpusob, jak nastavit wifi a ethernet tak, ze by se i otevrena spojeni dokazala "migrovat" za behu? Ja to chapu tak, ze z pohledu routeru se jedna o dve zcela odlisne zarizeni (jak eth tak wifi maji samozrejme sve MAC adresy) a potreboval bych jak routeru, tak notebooku "rict", co chci.
Omlouvam se za debilni dotaz s hodne netechnickym popisem. Verim, ze je nekdo, kdo me pochopil .
Jak jsem pochopil, sctp vyzaduje specialni jadro (nejnovejsi je .22), takze na desktopu to neni prilis pouzitelne...
Kazdopadne bonding (mode 1) je presne to, co bych potreboval! Dokonce jsem nasel i navod pro Ubuntu, bohuzel hned prikaz mii-tool mi vraci SIOCGMIIPHY on 'wlan0' failed: Operation not supported. Znamena to tedy, ze moje wifi karta nepodporuje bonding? To by me bohuzel ani moc neprekvapilo, kazdopadne je to velka skoda, protoze setup bondingu jinak vypada velmi jednoduse...
Tim jsem chtel rict - existuje nejaka moznost, jak z wlan0 udelat regulerni ethernet interface, aby ho videl napriklad ethtool?
Tiskni
Sdílej: