Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Pri vydani 2.6.25 byl z jadra odebran SAME target v netfilteru. Vsude v patchich se uvadi, ze SNAT a jadro netfiltru maji stejnou funkcionalitu a je tudiz zbytecny a hlavne se to nikomu nechtelo fixovat na 64bit. funkcionalita SNATu bohuzel pokulhava, natovane privatni ip dostavaji pri nasledujich spojeni jinou verejnou a dela to problemy s hromadou sluzeb. resil jste to nekdo a vyresil ?
a) Co je to SAME?
b) Natovane privatni ip dostavaji jinou verejnou?
Nechapem..
NN
SAME je to same co SNAT akorat ze umi neco navic nebo "namin", at posoudi ostatni jinak www.linuxtopia.org/Linux_Firewall_iptables/x4620.html
Nevidim duvod proc by nemelo fungovat SNAT na 64bit architekture. me jede naprosto v poradku. NATuju na 64 bit systemu cca 1000 klientu.
Jinak SNAT umi to same www.linuxtopia.org/Linux_Firewall_iptables/x4658.html protoze je to to same
ps:cestina je krasna same SAME
Tento problem sem teda neresil protoze prekladam na jednu verejnou. Ale kdyby to melo zlobit tak bych to asi rozdelil na subnety a kazdemu dal natvrdo adresu za kterou se ma prelozit. Neni to sive reseni primo daneho problemu ale je to moznost jak jej obejit.
Tiskni
Sdílej: