Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Dobrý den, nevím si rady s takovouto věcí. Mám veřejnou IP adresu a na ní několik domén druhého řádu (,tk). Za routerem je LAN s několika PC, z nichž jeden funguje jako web server. Router (Asus 520g) mám nastaven tak, že požadavky jsou směrovány na lokální IP adresu toho serveru (192.168.1.9). Pomocí ifconfig jsem založil aliasy tří dalších vnitřních IP adres eth0:1,eth0:2,eth0:3 a to 192.168.1.10...12. V souboru http.conf jsem vytvořil tři kontejnery Virtualhost podle těchto IP adres na tři různé adresáře DocumentRoot.. V lokále když zadám do prohlížeče tyto vytvořené vnitřní IP adresy tak to mezi stránkami přepína dobře. Jak nyní udělám aby i domény zadané z internetu směřovaly na odpovídající vnitřní IP adresu? V nastavení routeru jsem nenašel, kde spojit doménu s vnitřní IP adresou, tak nějaký DNS na tom serveru? A dostane se tam až ta doména v http hlavičce host? Nějak se v tom nemohu zorientovat, tak děkuji předem za každou radu .
tohle není věc pro router, ale až pro server, kde k tomu stačí
<VirtualHost *:80> DocumentRoot "/home/WWW1" ServerName domain1.cz <Directory "/home/WWW1"> AllowOverride All Allow from all Options +Indexes </Directory> </VirtualHost>
<VirtualHost *:80> DocumentRoot "/home/WWW2" ServerName domain2.cz <Directory "/home/WWW2"> AllowOverride All Allow from all Options +Indexes </Directory> </VirtualHost>
No to jak napsal Marek, tj. směrování podle jména, jsem taky zkoušel ,ale vůbec to nefungovalo a všechny domény skončily vždy v prvním (defaultním) Virtualhost kontejneru.
Měl jsem i doplněné vazby IP adresa - doména v souboru host, ale nic nepomohlo. Jako by server tu doménu z hlavičky vůbec nepřečetl.Neumím si to vysvětlit proč to nefunguje, proto jsem přešel na směrování podle vnitřní IP adresy a tam to funguje jak jsem již psal výše v lokálu bez problému, ale jak zařídit fungování z vnějška opravdu nevím.
No to jak napsal Marek, tj. směrování podle jména, jsem taky zkoušel ,ale vůbec to nefungovalo a všechny domény skončily vždy v prvním (defaultním) Virtualhost kontejneru.V tom případě to bylo špatně nastavené. Jediné řešení je opravit to. Zkuste to znova, a pokud vám to nebude fungovat, zeptejte se tady v poradně a přiložte konfigurační soubor – nastavit VirtualHost je poměrně jednoduché, takže vám atdy s tím určitě někdo poradí (pokud se vám to nepodaří nastavit rovnou správně).
Měl jsem i doplněné vazby IP adresa - doména v souboru host, ale nic nepomohlo.Soubor
/etc/hosts
s tím vůbec nijak nesouvisí.
jak zařídit fungování z vnějška opravdu nevímVrátit se k prvnímu pokusu a nastavit správně ten jmenný VirtualHost. Je to ta nejjednodušší cesta. Jiné řešení je jedině nastavit VirtualHost nebo jeho obdobu na jiném počítači, který by dělal reverzní HTTP proxy server – takže tím si to určitě nezjednodušíte.
Tak jsem to zkusil znova podle jména a stále nic, nefunguje, tak nevím. Přikládám soubor httpd-vhosts.conf, který je includnutej do httpd.conf.Už opravdu nevím co dělám blbě.
Ještě mě napadlo, jestli to není způsobeno tím, že ta veřejná IP adresa je přes DynDNS a dostávám se tedy na ni přez "mojedomena.neco.org" a ty ostatní domény jsou registrované u dot.tk , když totiž dám "nslookup mojedomena.neco.org" vrátí se správná vnější IP adresa mojeho připojení, ale když dám "nslookup www.domena1.tk"
vrátí se úplně jiná adresa.To znamená, že doména "www.domena1.tk" se jenom někde odkáže na "mojedomena.neco.org" a ta najde správnou vnější IP adresu, ale původní doména (www.domena1.tk) se jaksi z hlavičky host vytratí a tudíž ji už server nenačte, ale načte "moje domena.neco.org" a spadne to do defaultu. Nevím možná je to ale blbost.
Host: www.domena1.tk
Taky to můžeš zkusit telnetem:
jenda@paranoid:~$ telnet tvuj.server 80 Trying 87.236.195.71... Connected to hrach.eu. Escape character is '^]'. GET / HTTP/1.1 Host: www.domena1.tk HTTP/1.1 200 OK Vary: Accept-Encoding Content-Type: text/html Accept-Ranges: bytes ETag: "-1601318575" Last-Modified: Mon, 16 Mar 2009 15:43:17 GMT Content-Length: 871 Date: Fri, 24 Apr 2009 19:25:23 GMT Server: lighttpd/1.4.19 HTML kód stránky pro vhost www.domena1.tk
Hm, tak to je pěkně na H..... a řešení asi není
ale i tak všem díky za reakci, apsoň jsem si to ujasnil
Tiskni
Sdílej: