Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Ahoj, neporadil by někdo, kde bych mohl stáhnout starší distribuci Suse 9.3 64bit verze?
Na mirrorech je nejstarší openSUSE bohužel až verze 10.0.
Záleží na tom, k čemu ji potřebuješ, ale možná by se našlo i jiné řešení než instalovat zastaralé distribuce...
Pokud mě paměť neklame, tak OpenSuse začalo až u verze 10.0. SuSe 9.3 se myslím stahovalo z Novellu, tak bych zamířil tam. Jetli pořád mají repositáře/isa, to netuším.
A máte nainstalované -devel balíčky? Pokud ano, mělo by stačit stáhnout podobně starou verzi zdrojového balíčku a překompilovat... Pokud potřebujete najít starší balíčky, http://rpm.pbone.net může pomoci.
Pak bych zvážil ještě jednu možnost: Zkopírovat současné SuSE 9.3 na volný diskový oddíl, upravit patřičně Grub a zkusit bez rizika updatovat tuto kopii. Nevím, jestli je pak lepší udělat update 9.3 => 10.0, nebo rovnou risknout 9.3 => 11.X...
Tiskni Sdílej: