Je druhé úterý v říjnu a tedy všem čtenářkám AbcLinuxu vše nejlepší k dnešnímu Dni Ady Lovelace (Ada Lovelace Day), tj. oslavy žen zabývajících se přírodními vědami, technologiemi, inženýrstvím a matematikou (STEM).
Byla vydána nová verze 2.47.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 83 vývojářů, z toho 28 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno OpenBSD 7.6. Opět bez písničky.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.13.0. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Lze získat roota pouze se zapalovačem? Ano, lze.
Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Ahoj, neporadil by někdo, kde bych mohl stáhnout starší distribuci Suse 9.3 64bit verze?
Na mirrorech je nejstarší openSUSE bohužel až verze 10.0.
Záleží na tom, k čemu ji potřebuješ, ale možná by se našlo i jiné řešení než instalovat zastaralé distribuce...
Pokud mě paměť neklame, tak OpenSuse začalo až u verze 10.0. SuSe 9.3 se myslím stahovalo z Novellu, tak bych zamířil tam. Jetli pořád mají repositáře/isa, to netuším.
A máte nainstalované -devel balíčky? Pokud ano, mělo by stačit stáhnout podobně starou verzi zdrojového balíčku a překompilovat... Pokud potřebujete najít starší balíčky, http://rpm.pbone.net může pomoci.
Pak bych zvážil ještě jednu možnost: Zkopírovat současné SuSE 9.3 na volný diskový oddíl, upravit patřičně Grub a zkusit bez rizika updatovat tuto kopii. Nevím, jestli je pak lepší udělat update 9.3 => 10.0, nebo rovnou risknout 9.3 => 11.X...
Tiskni Sdílej: