Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Zdravim. Jaký postup je nejvhodnější při čištění menu v Gnome? Používám Ubuntu 8.04 , za dobu co mám systém nainstalovaný jsem pár aplikací nainstaloval a taky jich dost odinstaloval, zejména v menu wine zůstáví ikony spousty odstraněných programů. Neexistuje třeba nějaký konfigurační soubor se stromem těch menu...?
Potíž je v tom, že při poklepání pravým tl. myši na položku menu se nestane vůbec nic.
Teď přesně nevím co tím myslíš, na panelu mám menu aplikace, když na něj poklepu levým tl. rozbalí se, jedna ze zobrazených položek (předpokládám, že tomu říkáš aplet) je wine, to má na sobě šípečku a po najetí myší na na wine se rozbalí další menu, kde je polažka Programs opět se po najetí myší rozbalí další menu, které obsahuje ten svinčík. Na co tedy mám poklepat pravým tl?
Díky, už jsem to našel, ale stejně by bylo logičtější, aby šlo přidávát/odstraňovat položky přímo pravým tl. v menu, takhle mi to připadá trochu ala openoffice, kde musí člověk 10min hledat kde co nastavit, pokud to vůbec jde.
Tiskni
Sdílej: