Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Ahoj, zeptám se ještě jinak.
Mám patch pro Xorg, který chci aplikovat. Jak můžu na openSUSE rekompilovat Xorg? Mám stáhnout src pro všechny součástí xorg? Včera jsem si stáhl xorg-x11-server.src.rmp, opatchoval a vytvořil RPM. Jenomže když jsem nový Xorg-server nainstaloval, nesvítí mi ani displej. (No display, no module mouse, no module synaptic a jiné pecky). Možná jsem se sekl a stál o setinku jinou verzi XOrg... těžko říct, ale za rady budu vděčný.
Když na gentoo kompiluju Xka, tak je tam, v tom kompilovaném senzmau, mimo jiné x11-drivers/xf86-input-evdev a x11-drivers/xf86-video-ati.
Hm já mám ve výsledku (usr/src/packages/RPMS/i586) xorg-x11-server, xorg-x11-server-extra, xorg-x11-server-sdk a xorg-x11-Xvnc. Každopádně SuSE a Xka se už nekamarádí... Nemůže nic najít, jak píšu nahoře. Ještě že mám dual boot s dalším Linuxem. Škoda, myslel jsem, že konečně budu mít patchnuté Xka, mám prd.
Fakt nikdo? :/ Chystám se o víkendu suse nahodit znova, takže to ten patch chci opět zkusit aplikovat. Fakt nikdo pod SuSE nekompiloval vlastní Xorg, resp. nedělal vlastní RPM balíky?
Tak jsem to dělal. Problém byl asi fakt v tom, že jsem přehlíd malinký rozdíl ve verzi (nepoužívat --force lehkovážně, když to člověka už varuje ;)). Stačí ale logicky stahovat zdroják xorg-x11-server, ne? Když patchuju jen ten... Já se právě bál, že se toho musí stáhnout víc a nějak provázat. Jinak dík, brzo se na to zase vrhnu.
Rozhodně je nutné stáhnout zdroják Xorg z tohoto repozitáře. A pokud ani to nepomůže, zkusil byl překompilovat zdroják bez patche kvůli vyloučení chyb.
Tiskni
Sdílej: