Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Ahoj, mam tady Mikrotik 450 .. nemam s tim zadnou zkusenost. jak se prosim Vas dostanu do nejakeho nastaveni. Ma to vubec nejake webove rozhrani nebo jen konzoli?
A jak zjistim jeho IP, nejak se do toho nemuzu dostat...
IP adresa netreba. Zkuste se pripojit z winboxu na MAC server toho tika, pak nastavit adminovi heslo a IP adresu na interface.
Aaa... tak uz to jede.. pripojil jsem se pres Winbox.. je to pro me lehce spanelska vesnice... potrebuju nastavit, aby byly dva WAN porty a zbytek LAN... Z toho jeden WAN port, zalozni inernetove pripojeni.. jde to?
Ano, zkuste VRRP:
Tahle sranda slouží k tomu, aby při výpadku tohoto stroje převzal jeho funkci GW jiný stroj a uživatelé nic nepoznali. Ne pro záložní internetové připojení.
jj, mate pravdu. Pro zalozni pripojeni by se dalo vychazet z tohoto:
V mikrotiku jde nastavit téměř to samé co v linuxu. Jsou to vcelku schopný OS. Lze z toho nakonfigurovat cokoli. AP, router, iGW, klientské zařízení, firewall. Přečti si jejich wiki nebo fóra...tady ti tak obsáhlé nastavení nikdo asi neporadí. Bylo by to strašně na dlouho.
Ahoj mužu pomoci s nastavením microtika aa nebo mužu poskytnou demo s load balancingem se 3 linkami do internetu kde je QOS a firewall a udelaná agregace podle služeb jestli chce te demo satčí jen napsat
To "temer" je pravda :) Napr. od ROS 3.15 uz nelze pouzit brouting, zrusili ho, protoze pry (odpoved z fora) nefungoval. Pritom na verzi 3.10 mi fungovala asi rok bridge s transparentni proxy, a v tehle konfiguraci ROS jsem broute pouzival a bylo to funkcni. Moc se mi nelibi vyvojovy model, kdy radeji "nefunkcni" vec odstrani bez adekvatni nahrady (jasneho popisu, jak zmenit konfiguraci, aby se pro zakaznika nic nezmenilo a mel moznost pouzivat dal to, co drive), nez aby ji opravili.
Tiskni
Sdílej: