V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Dobrý den, potřeboval bych poradil se zprovozněním TLS na serveru Opensips. Mám dva opensips a dva klienty. Vše je ve stejné sítě.Peer mezi servery už jsem rozjel, ale nevím si rady se zprovoznění TLs mezi servery. Certifikáty už mám vygenerované. Děkuji moc za pomoc.
Dobrý den, ještě ne, ale určitě si ho teď prostuduji a zkusím ho hned aplikovat.
Tento config už jsem viděl a zkoušel, ale TLS mi ani nenaběhlo. Kdyby byl aspoň nějaký pokus o aplikaci protokolu TLS, tak bych to ve Wiresharku viděl. Třeba by skončil zprávou Alert. Ale ve wiresharku, když dám filter na sip or ssl. tak mi během hovoru neproběhne ani jedna zpráva ssl(tls). Nemohl byste mi poradit, kde by mohl být zakopaný pes. Děkuji za odpověď
# uncomment the following lines for TLS support #disable_tls = 0 #listen = tls:your_IP:5061 #tls_verify_server = 1 #tls_verify_client = 1 #tls_require_client_certificate = 0 #tls_method = TLSv1A pak na vygenerované certifikáty odkážete, viz. další příklad:
#tls_certificate = "/usr/local/etc/opensips/tls/user/user-cert.pem" #tls_private_key = "/usr/local/etc/opensips/tls/user/user-privkey.pem" #tls_ca_list = "/usr/local/etc/opensips/tls/user/user-calist.pem"
To jsem provedl. Po restartu Opensips se mi objeví listen tls: ip adresa a port. To je vše v pořádku...ale problém je, jak mám říct, aby zprovoznil TLS mezi dvěmi Opensips servery?? Určitě tam musí být nějaká routa. Sítí je obvyklý Trapezoid. Opensips mi běží ve VMwarech Workstation. Na VMwaru jsem vytvořil dvě síťovky, ať mi vzniknou tři sítě.
Přidal jsem zde do přílohy schéma sítě. Klient1 i server1 běží na jednom stroji. Server1 na VMwaru a klient1 ve windowsu.Tak samo i na druhém stroji. Každý VMware má dvě síťovky, eth0 a eth1. Pro vytvoření 3. sítí jsem použil masku 29 a stejný rozsah ip adres.
V subnetu a síti by snad neměl být problém....doufám. Mohl byste mi poradit, jak říct oběma Opensips, aby používali mezi sebou TLS??? (asi nějakou routou). Moc děkuji.
Dobrý, den pokusím se to nějak podle tohoto tutoriálu zprovoznit. Vyskytl se mi ale problém při volání, když zadám přímo na telefonu sip uri, tak mi vynechá úplně jeden server. Ten server, ke kterému je uživatel přihlášen. Nemohl byste mi poradit jak udržet server v cestě? Děkuji za odpověď
Dobrý den, už jsem našel asi problém, proč mi nejede TLS na Opensips.Ale neváím co je špatně a jak tu chybu opravit. Když si zpustím debug do okna tak po restartu mi vyskočí následující warningy:
WARNING:core:init_tls: disabling compression du ZLIB problems
WARNING:core:init_ssl_ctx_behavior: client verification actived. Client certificates are mandatory.
WARNING:core:init_ssl_ctx_behavior: server verification actived.
Hledal jsem na net a tento problém mělo plno lidí, ale nikde jsem nenašel řešení jak se ho zbavit.
Prosím pomozte mi...budu Vám zavázán.
Tiskni
Sdílej: