Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
$ grep nieco subor | more
Ako dosiahnut, aby sa farby zachovali aj v more?
dik
grep --color=always
by pomohlo? Ale má to tu nevýhodu, že pokud budete výstup dál zpracovávat, tak budete muset počítat s tím, že součástí výstupu jsou i escape sekvence pro terminál.
more
, ale less
má přepínač -R
, který v kombinaci se zmíněným --color=always
(nejen u grepu, ale například i u ls) dělá to co si přejete.
Můžete případně i nastavit proměnnou LESS
, abyste nemusel pokaždé to -R
vypisovat
--color=always
funguje v kombinacii s less -R aj s less bez -R
--color=auto
nefunguje, funguje len samostatne (je jedno ci dam less s alebo bez -R)
--color=always
zachovava pri presmerovani escape sekvencie :(
--color=auto nefunguje, funguje len samostatne (je jedno ci dam less s alebo bez -R)Protože
grep
pozná, že výstup jde do roury a nic neobarvuje.
Další možností je vytvořit si pro prohlížení vlastní funkci:
mygrep() { grep --color=always "$@" | less -R }a při „ručním“ prohlížení volat
mygrep
.
jak udelas ten hezky fialovy ramecek?Fialový ho sice nemám, ale jestli jde o ten kód, tak přes
<pre class="kod">...</pre>
Tiskni Sdílej: