19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Zdravim.
Na zaciatok mala ilustracna legenda:
Server A: Slovensko - IP: 100.100.100.100
Server B: Ceska Republika - IP: 80.80.80.80 (na tomto serveri bude vyhradena jedna IP specialne pre spojenie so serverom A)
Domena: domena.sk (A i MX DNSka smeruju na server A na Slovensku)
Server A aj server B maju plny pristup do internetu a verejnu, staticku IP adresu
Mojou ulohou je nakonfigurovat server A tak, aby na pozadi vsetky HTTP requesty + requesty spojene s e-mailami (SMTP, POP3, IMAP) presmerovaval/delegoval na server B (na e-maily tam maju nainstalovany postfix). Na serveri A budem mat holu instalaciu Gentoo Linuxu a zrejme to bude len nejaky virtualny server s 512 MB RAM.
V presmerovani HTTP requestov problem nevidim, to by malo spravit jedno pravidlo v IPTABLES, ale neorientujem sa moc v problematike e-mailov. Cele to naviac musi byt nakonfigurovane tak, aby sa ani v hlavickach e-mailov neobjavovala ina IP adresa, nez ta zo serveru A. Co na to odporucate? Mozno bude stacit tiez len port-forwarding, mozno nejaka proxy (napr. HAProxy), mozno nejaky tunel?
Moj dotaz smeruje hlavne na presmerovanie e-mail-related zalezitosti, ci su tam nejake uskalia, nieco, na co si musim dat pozor apod.
PS 1: som si vedomy toho, ze sa zvysi response-time celeho riesenia, ale to vraj velku rolu nehraje
PS 2: cele je to o tom, ze klient ma v CZ vykonny server, kde mu uz cele riesenie pre CZ funguje niekolko rokov a chce ho pouzit aj pre SK, ale vraj musi byt kvoli SK legislative domena aj server na Slovensku, preto ma poziadali o pomoc s technickou strankou veci.
Dakujem za kazdy napad, navrh riesenia i varovanie :)
main.cf
direktivu inet_interfaces
a do master.cf
přidat:
$IP_A:smtp inet n - n - - smtpd -o myhostname=$HOSTNAME_A
Tiskni Sdílej: