Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Pouzivam debian a jsem zvykly, pokud si neco potrebuji prelozit, stahnu si zdrojovy kod(bud primo nebo apt-get source foo), pripadne zavislosti (apt-get build-dep foo) a pouziji ./configure && make && make install. Narazil jsem ale na mnoho for, kde radi, ze si mam pomoci dpkg-buildpackage vytvorit binarni balik ze zdrojoveho kodu a pomoci nej nainstalovat program. Je to nejak vyhoda instalovat programy touto cestou, krome tedy znovu pouzitenosti binarniho baliku
Diky
Je to nejak vyhoda instalovat programy touto cestou, krome tedy znovu pouzitenosti binarniho balikuSice nepoužívám Debian, ale obecně je vždy lepší používat balíčkovací systém. Máš totiž perfektní kontrolu nad nainstalovanými programy, snadno zjistíš, odkud v systému pochází nějaký konkrétní soubor, můžeš program snadno odinstalovat, snadno upgradovat, pokud pro tvůj program není balíček, ale časem se objeví, můžeš ho pak jednoduše automaticky aktualizovat, pokud se ti vinou čehokoliv poškodí nějaké soubory, lze to snadno a rychle přeinstalovat, pokud chceš instalovat nový program, který má nějaké závislosti, snadno najdeš, zda už je máš v systému, či ne… Určitě se najdou i další věci. Balíčkovací systém je jedna z nejsilnějších věcí v GNU/Linuxu a je kravina ho obcházet.
Tiskni
Sdílej: