Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
ahoj,
možná budu vypadat jako sadista, hovado, neznalec, ..., ale jedná se o server, kde provozuju několik menších/větších webů (prezentací/eshopů, dl. server), ... a občas si hraju s konfigurací (testuju výkon při různém nastavení, občas i drasticky "přehazuju" Apache s Nginx a další operace podobného typu) ..nemáte někdo s tímto zkušenosti?
Pro vývoj menších projektů jsem začal používat bzr
, ale teď mi hlásí
aborting commit write group: MemoryError() bzr: out of memory
..tak nevím, jestli se štvát s commity po jednotlivých částech s tím, že to pak bude fungovat dobře a nebo použít úplně něco jiného? ..díky
Řešení dotazu:
odpovím si sám - měl bych se dívat na název stroje (mám stejné názvy účtu na PC a na srv a nevšiml jsem si, že nejsem připojený přes SSH ale že jsem na localhostu
) ..no, a chyba tam byla protože se udělala rekurze, takže velikost nabobtnala..
na serveru to jinak funguje parádně (indexováno cca 27 GB dat)
rdiff-backup
se mi jeví jako daleko vhodnější způsob verzujícího zálohování než nástroje specificky vyladěné na ruční práci s kódem.
Jako pochopím použití VCS na adresáře s konfigurací, ale na živá data nebo celý systém moc ne.
díky za tip. S pomocí bzr
jsem nakonec zálohoval "jen" /etc/ a /var/, ale je fakt, že tam je hodně balastu, který tam nemusí být a není pro mě důležité vidět změny.
určitě vyzkouším
Tiskni
Sdílej: