Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Nainstaloval jsem Linux na NAS box (Ubuntu Server 10.04 LTS 64-bit v minimální instalaci) a zprovoznil na něm Sambu i vsftpd. Ale překvapilo mě docela, že upload na ftp je hodně pomalej v porovnání se Sambou (z Windows, jako ftp klient použit TotalCmd) - je to normální? Čekal jsem, že rychlost přes ftp bude vyšší než přes Sambu oběma směry.
Rychlosti jsou (cca):
Samba - upload: 12 MB/s
Samba - download: 25 MB/s
vsftpd - upload: 4,5 MB/s
vsftpd - download: 60 MB/s
Mate mě hlavně, že download je násobně rychlejší u ftp než u samby, ale u uploadu je to naopak.
Je to v lokální síti (1Gbit).
-skontroluj vytazenie CPU pri uploade
Dalsi problem moze byt s DNS rozponavanim adresy. Vzdy trva urcitu chvilu, pretoze sa klient snazi zistit meno/IP hosta. Skus sa pohrat s nastaveniami pasv_address a pasv_addr_resolve. Viac info man vsftpd.conf
Samba používá fadvise(2), o vsftpd nevím. Takže pokud máte nešťastné rozložení souborového systému, může to něčemu pomoci.
Osobně bych zkusil upload do /dev/null či čistého souborového systému v ramdisku, aby se eliminoval vliv souborového systému.
Nemáte takhle zapnuté šifrování datového spojení FTP? A ještě mě napadá rozbitý FTP klient. Zkuste upload z localhostu.
Tiskni
Sdílej: