Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
# /etc/lirc/hardware.conf # #Chosen Remote Control #Chosen Remote Control REMOTE="ENE KB3926 B/C/D (ENE0100) CIR port" REMOTE_MODULES="lirc_dev lirc_ene0100" REMOTE_SOCKET="" REMOTE_LIRCD_CONF="/etc/lirc/lircd.conf" REMOTE_LIRCD_ARGS="-d /dev/lirc0" #Chosen IR Transmitter TRANSMITTER="None" TRANSMITTER_MODULES="" TRANSMITTER_DRIVER="" TRANSMITTER_DEVICE="" TRANSMITTER_SOCKET="" TRANSMITTER_LIRCD_CONF="" TRANSMITTER_LIRCD_ARGS="" #Enable lircd START_LIRCD="true" #Don't start lircmd even if there seems to be a good config file #START_LIRCMD="true" #Try to load appropriate kernel modules LOAD_MODULES="true" # Default configuration files for your hardware if any LIRCMD_CONF="" #Forcing noninteractive reconfiguration #If lirc is to be reconfigured by an external application #that doesn't have a debconf frontend available, the noninteractive #frontend can be invoked and set to parse REMOTE and TRANSMITTER #It will then populate all other variables without any user input #If you would like to configure lirc via standard methods, be sure #to leave this set to "false" FORCE_NONINTERACTIVE_RECONFIGURATION="false"
lsmod |grep lirc lirc_mceusb 17844 0 lirc_ene0100 18097 0 lirc_dev 17498 2 lirc_mceusb,lirc_ene0100Máte nějaký nápad jak nahrát modul aby se v /dev/ objevil lirc0 a dálkové ovládání fungovalo? Děkuji, Snílek
REMOTE="HP iPAQ" REMOTE_MODULES="lirc_dev lirc_sir" REMOTE_SOCKET="" REMOTE_LIRCD_CONF="" REMOTE_LIRCD_ARGS="-d /dev/lirc0"
Tiskni
Sdílej: