Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
#!/bin/bash echo "Ahoj svete" while test 1; do read promenna if [ -z "$promenna" ]; then exit; fi echo $promenna >>/test.txt donea nechal jsem tento skript spustit přes xinet.d na portu 9000
service pmservice { disable = no port = 9700 socket_type = stream protocol = tcp wait = no user = root server = /root/test.sh }To mi fungovalo, až na to, že skript vždy vyčkával na znak CR, teprve potom uložil do souboru to, co mu přišlo na port. Ale já chci, aby ukládal data plynule, aniž by čekal na znak nového řádku, který vlastně ani nemusí přijít. Děkuji za radu, už nevím jak na to.
nohup /usr/bin/nc -k -l 9700 & >/test.txt
Nemělo by to být spíše takto?
nohup /usr/bin/nc -k -l 9700 >./test.txt
Jen drobné, ale možná důležité změny.
mkfifo dummy
nohup cat dummy | /usr/bin/nc -k -l 9700 >/test.txt 2>/dev/null &
nc pak cte ze souboru dummy, ktery vzdy vraci, ze nema zadna data, ale nevrati, ze soubor je prazdny.
nohup usr/bin/nc -k -l 9700 >/test.txt 2>/dev/null <dummy &
Takze ten cat je tam potreba.
netcat
, ale inetd
, xinetd
, případně to zvládne i systemd
.
Na opisování vstupu na výstup slouží odjakživa program cat
.
Sám o sobě by ale opisoval data zpátky
do socketu, takže je potřeba přesměrovat výstup. Pokud daný superdémon
zvládne přesměrování výstupu, je to fajn (určitě to umí systemd, nevím jak ostatní).
Pokud ne, stačí cat
zabalit do triviálního skriptu:
#/bin/sh FILENAME=... cat >$FILENAMETen se pak volá například z
inetd
. Vstup projde catem a přesměruje se do souboru. Výstup žádný není, tudíž protistrana nedostane odpověď (což lze změnit úpravou toho skriptu).
Tiskni Sdílej: