Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
find
najít jen ty, co mají neodpovídající práva a ty změnit, něco jako find cesta -type f ! -perm 664 -exec chmod 664 {} \;
- má to „realativně“ nízkou režii a nezacyklí se to ani nad větším filesystémem pokud se to nebude pouště po 5sec (u rozsáhlého filesystému je třeba myslet na to, že i ten find
musí zjistit informace o každém souboru).
@inotify - na produkcni server se mi to nechce nasazovat jen kvuli tomuhle problemu (resp. az jako posledni moznost)He?
jasny, smej se, podobnou odpoved jsem bohuzel cekal... (nenarazim na tvou osobu, ale na diskuze zde na abc - tazatel je mnohokrat oznacen za blbce a nic nejde a kdybych JA mohl, tak to udelam nejlip, chjo... )Neříkám, že jsi blbec. Jsi pouze pomýlený v této konkrétní oblasti. Přijde mi fér ti to říct takto naplno, alespoň máš o něco málo větší šanci si to uvědomit. Samozřejmě tě nikdo nenutí tuto šanci využít.
na rozumném počtu souborůjenze na tohle spolehat nechci, nehlede na to ze ten server je virtualizovan ve vmware a I/O stoji uz takhle za prd
PS: Tipl bych si, že zrovna tato operace bude pravděpodobně na virtuální disku rychlejší než na přímém železe.zajimavy, z ceho tak usuzujes/te?
find -xdev -type f ! -perm 664 > /dev/null
poprvé trval na běžném železe něco kolem 16sec (je možné že bylo již něco v cache), ale opakovaně po 10min (a to struktura žije) 0.8 - 1.3 sec.
Tiskni
Sdílej: