Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Na /dev/sda sa inštaluje len vtedy ak ide o bežnú inštaláciu s 1 diskom. Môžeš skúsiť /dev/md0 ale neručím za to čo to spraví.
Iná možnosť je dať na ne-RAID disk.
Našiel som niečo cez google. Skús sa pozrieť sem či to pomôže.
V ako móde inštaluješ ? V expert ?
Možno by bol spôsob ako to urobiť z prostredia inštalátora, len neviem ako veľmi je to okresané, či vôbec dovoli takú operáciu zo shellu. Inštalátor obsajuje shell, možno by sa da využiť na ručnú inštaláciu grubu, podľa návodu vyššie.
Iná možnosť je použiť rescue mód inštaláčného média.
Zo začiatku som to robil bez bez RAID1.... bez toho oddielu "/boot" Kamarát mi potom povedal, že GRUB nemôže byť inštalovaný na RAID 5....GRUB2 být může. A i kdybych to chtěl stavět na GRUB1, tak bych si vyčlenil jen jednu partition na každém disku na /boot. Tuším, že jsem to kdysi s RAID1 takhle měl, ale už nevím, jestli to obnášelo nějaká speciální triky nebo ne. Každopádně selhání grub-install v instalátoru není až taková trága, pokud člověk umí pracovat s mountem, /etc/mtab a chroot.
A i kdybych to chtěl stavět na GRUB1, tak bych si vyčlenil jen jednu partition na každém disku na /boot. Tuším, že jsem to kdysi s RAID1 takhle měl, ale už nevím, jestli to obnášelo nějaká speciální triky nebo ne.Presne tak to mám spravené...mám 3 HDD. Na každom som vytvoril 200 MB partíciu. Z nich som vtvoril RAID 1 s "/boot" A nejde mi to.
Každopádně selhání grub-install v instalátoru není až taková trága, pokud člověk umí pracovat s mountem, /etc/mtab a chroot.Pre mňa je to totálna tragédia... Ja som nikdy neriešil GRUB ani LILO. Stojím na tom už tretí deň a neviem sa pohnúť.
Před dávnou dobou jsem nainstaloval Debian "normálně", tzn. na primární oddíl /dev/sda a s RAID jsem si hrál až potom pomocí
mdadm
Pre mňa je to totálna tragédia... Ja som nikdy neriešil GRUB ani LILO. Stojím na tom už tretí deň a neviem sa pohnúť.Doporučuju přestat řešit složité věci a udělat to jednoduchým a osvědčeným způsobem. 1) Vybrat distribuci s GRUB 2 2) Udělat jednu partition přes každý celý disk (abychom měli MBR a ten volný prostor za ním) 3) Spojit všechny tyto partition do RAIDu dle tvých potřeb 4) Tento RAID naformátovat jako LVM physical volume a udělat z něj jednočlennou LVM skupinu 5) Vytvořit v LVM všechny potřebné oddíly GRUB 2 mi nad tímhle setupem fungoval automaticky.
chroot
nout se do /target
a zkusit to vyřešit ručně.
1) Debian má defaultně GRUB 2, instalátor mu ale říká prostě „grub“.Myslel jsem si to.
Pokud by se to tazateli pořád nějak sypalo, je tu ještě možnost přepnout se v instalátoru na druhou konzoli (Alt+F2), chrootnout se do /target a zkusit to vyřešit ručně.To než jsem se naučil… :). Vlastně už vím, co poradit. Místo Debianu nainstalovat Gentoo, tam jsou tyhle postupy popsané nejlépe. Po proškolení Gentoo už klidně používat cokoli.
Skúsil som naištalovať debian podľa tvojho rozloženia. Len s rozdielom, že som použil RAID1 ale to je jedno.
Dostal som sa po bod inštalácie grubu do MBR a systém to normálne naištaloval. Potom som to zopakoval s /dev/sdb aby tam bol zavadzač pri zlyhaní druhého disku.Inými slovami mne to funguje.
typu partition table alebo GPT.GPT je partition table, dokonce to má v názvu.
Tiskni
Sdílej: