Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »Řešení dotazu:
Připojíš se po SSH : ssh -X uzivatel@ipadresa teamviewer
Tim si vzdáleně pustíš jeho TeamViewer (mohl by si pustit přímo virtualbox ale pokud dojde k výpadku netu tak papa práce takže je lepší ten teamviewer).
No můžeš si ho nastavit i heslo neb si vlastně jako na jeho PC .
Ze tvého TeamVieweru se připojíš na ten po netu puštěnej a v něm si zapneš ten virtualbox , až se na něj připojíš normálně tak ukončíš sezení teamvieweru a u sebe vypneš ten teamviewer taky. (už ho nepotřebuješ protože ti běží ten virtualbox).
Doufam že sem se v tom nezamotal ale tak nějak s tim teamviewerem a virtualboxem. (samozřejmě to lze řešit například takto :)
přes SSH se přihlásíš a pustíš :
ssh uzivatel@ipadresa
zadáš :
export DISPLAY=:0
VBoxManage startvm 'PXE' --type gui
a hotovo .
Zjistit názvy VBoxManage list vms
Spustit VBoxManage startvm 'PXE' --type gui
Vypnout VBoxManage controlvm "PXE" poweroff
pokud máš roota dáš jen su jméno užovatele a budeš jím bez hesla
x11vnc -display :0 -usepw -forever -auth /home/UŽIVATEL/.Xauthoritypřípadně u GDM je to někde ve
/var/run/gdm/auth-for-user/database
.
spustit VirtualBox a v něm spustit 32bitové openSUSE (na něm potřebuju zkompilovat určité velké balíky)
Na to nepotřebujete VirtualBox, na to stačí skript build
(ze stejnojmenného balíčku).
Tiskni
Sdílej: