Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Zdravim , mam velky problem s daemonem hostapd . Pri vetsi zatezi hostapd spadne . Jen pripomenu ze se stalo o upgradu systemu , ciste instalaci . Navic sila signalu je po pripojeni mizerna . Pred pripojenim je sila signalu vyborna .
Zkousel jsem WEP 1 , 2 , 3 . I bez zabezpecni to jede spatne . Presne na ubuntu server 10.04 byl v pohode , ale 12.10 uz ne . Hostapd jsem pouzil z balicku , ale i vlastne zkompilovany . Ted jsem z nouze pouzil externi usb modul a vypada to ze je vse zatim v poradku . Jen dodam ze obe sitove karty jsou atheros .
Takze hostapd pada a pada a pada ... Stava se nahodile , nekdy vydrzi bezet v kuse treba i hodinu a nekdy spadne nekolikrat za sebou . Pripomenu ze se tak stane jen po velke datove zatezi , streamovani videa nebo kopirovani souboru . Zkousel jem ruzne verze hostapd , hotove i kompilovane . Wifi karta , kterou pouzivam je TP-LINK TL-WN781N
Ja mam 822N, rovnako od TP-Link a s atherosom cez usb. Rovnako mam problem a uz len pocuvam, ze to zas nejde. Zial, cas som este na cokolvek nemal. Ale u mna sa to deje nahodile a o zatazi nesmie byt ani rec, bo tu momentalne funguje len pre zdielanie pripojenia o rychlosti nanajvys par desiatok KB/s (zvacsa ani to) . Zrazu sekne a je koniec. Ak nieco zistim, tak dam vediet a ocakavam to iste. :)
Zkousel jsem pridat do
/etc/modprobe.d/ath9k.conf
tento radek
options ath9k nohwcrypt=1
situace se trochu zlepsila , ale ne o moc . Na googlu jsem prohledaval fora a zrejme to vypada na problem s ath9k , ath5k pry problem nema .
Tiskni
Sdílej: