Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
ps au
(když tě to odkáže na FAQ, tak tam asi bude napsáno, kde je problém, ne? co takhle si to tam přečíst? když to navíc dává jasný hint ohledně bogus -?), tak se někde ve výpisu -- kdekoli, v datu, v hlavičce výpisu, v názvu či argumentech příkazu, etc. -- vyskytuje zadaný regexp coby samostatné slovo.
jde tu neco jako "true"Ano, je to příkaz a kdybys to zkusil, tak to víš. Nejjednodušší nekonečná smyčka nicméně je
while :; do ...; done
Kdybych zkusil co?Prostě tam napsat
true
.
a vubec netusim jaka je syntaxe skriptovaciho jazyku, vubec netusim jaky jazyk se tam vlastne pouzivaBash. Určitě na Internetu najdeš spoustu příruček a návodů.
#!/bin/sh while true; do if [ $1 ] && [ `users | grep $1` ]; then echo "Je tu."; else echo "Neni tu." fi sleep 3 done
grep -w
namísto grep
, jinak to bude hledat i částečnou shodu.
Rozdíl mezi ‚uživatel je přihlášen‘ a ‚uživateli tu běží proces(y)‘ asi nemá smysl diskutovat v threadu, kde tazatel nemá jasno v základních konceptech...
true
, jmenuje se to true
. Stačilo to zkusit.
Program ps má parametry s pomlčkou a parametry bez pomlčky, jeho syntaxe je poněkud komplikovanější. Doporučuju vyhradit si na to hodinku, přečíst si man ps a zkusit si to. Rozhodně bych místo poradny začal s tím FAQ, které oni píšou.
Za třetí - script možná přibližně dělá, to co má, ale jen přibližně. Jak už tu někdo naznačil, grep z ps zachytává jen řetězce bez kontextu, takže pokud bude jméno uživatele jako parametr, pokud bude jméno procesu náhodou shodné s uživatelským jménem, tak se to chytí. Kromě toho běžící proces vůbec neznamená, že uživatel je přítomen, stačí si pustit něco ve screenu.
Možná se podívej na příkaz w
nebo who
.
Marek
Tiskni
Sdílej: