Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
Udělat z fotek video, umí téměř každý program na střih videa. Na linuxu OpenShot, případně Kdenlive, Kino (To jsou ty co umím použít). Nicmnéně pokud vím, tak žádný program se nesnaží o interpolaci mezisnímků - video bude trhané.How does slow motion work? slowmoVideo tries to find out where pixels move in the video (this information is called Optical Flow), and then uses this information to calculate the additional frames between the ones recorded by your camera není tohle zrovna ta interpolace?
For creating a video from many images: ffmpeg -f image2 -i foo-%03d.jpeg -r 12 -s WxH foo.avi
Vím, že je to rada na zabití, ale ve VirtualDub pod Wine to je hned.
Otevřít složku s očíslovanými obrázky ve správné velikosti, ukázat na první ve Video−>Frame Rate si nastavit kolik snímků za sec a Save.
Možná jsem líný to studovat jak se to dělá jinde a taky mě to moc nebaví…
Zvuková stopa v Audacity a to mě baví ještě míň, ale co bychom pro děti neudělali, že… (aj jsem si už říkal, že příště z řádku ffmpeg
, tak jak upravuji obrázky do správné velikosti atd…, ale mě to fakt nebaví, takže známou cestou nejmenšího odporu)
Takto udělaná (trošku starší, ale veřejná) videa:
O slonech a parnim valci
Dinosauři zlobí
Tiskni
Sdílej: