Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
Výsledek hlasování: Výchozím grafickým motivem Debianu 13 aneb Trixie bude Ceratopsian.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla (𝕏) o Orange Pi 5 Ultra.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.2.0. Nově lze nastavit vlastní obrázky pro jednotlivé datové schránky pro jejich lepší identifikaci v seznamu schránek. Přidán byl editor vnitřních nastavení aplikace, který slouží jako přehled všech hodnot, které aplikace udržuje.
Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem letos věnovala 1,1 milionu dolarů na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Peníze byly rozděleny mezi Electronic Frontier Foundation (EFF), Public Knowledge, ARTICLE 19, Demand Progress, European Digital Rights (EDRi), Fight for the Future, The Markup, OpenMedia, Restore the Fourth, Signal, Surveillance Technology Oversight
… více »function get_freemem() { # "our" free memory = free RAM + buffers/cache - used swap # minus "give way" (custom list of simple command names and # amount of memory they might grow) reserve=0 progs="`ps -eo comm | tail -n +2`" for i in $@; do cmd="`sed 's/=.*$//' <<< "$i"`" res="`sed 's/^.*=//; s/[^0-9]//g' <<< "$i"`" [ -z "$res" ] && continue reserve=$(( $reserve + `grep "$cmd" <<< "$progs" | wc -l` * $res )) done f="`free`" mem="`tail -n 2 <<< "$f" | head -n 1 | sed 's/^.* //'`" swap="`tail -n 1 <<< "$f" | sed 's/ \+/ /g' | cut -d ' ' -f 3`" echo $mem - $swap - $reserve | bc } function wait_freemem() { counter=0 max_timeout=36000 timein_counter=0 timein_required=5 mem_needed=1048576 # we reserve additional 512M for each "java" we find in ps reserves="java=524288" while [ $counter -lt $max_timeout ]; do mem="`get_freemem $reserves`" [ $mem -gt $mem_needed ] && timein_counter=$(( $timein_counter + 1 )) || timein_counter=0 [ $timein_counter -ge $timein_required -a $(( $counter % $timein_required )) == 0 ] && return 0 sleep 1 timeout_counter=$(( $timeout_counter + 1 )) done return 1 }Každopádně i přes tyto opatření pokud přijde hodně dotazů, je schopno se jich kvůli race condition dost pustit najednou (ono asi bych mohl zvednout timein_required na nějakou velkou hodnotu a pak prostě doufat, že to bude stačit, ale to taky prodlouží čekání jediného procesu pokud je stroj nečinný). Tak bych se rád zeptal, jestli někdo neví o spolehlivé metodě, jak potenciálně velké množství procesů zesynchronizovat tak, aby se v případě dostatku paměti pustily paralelně, ale pokud je paměti míň, tak se většina z nich zablokovala a pouštěli se po jednom (dvou, třech, atd., podle volné paměti)? Ideálně v bashi, ale nebráním se jiným metodám. Díky!
timeout_counter
a counter
jedna a ta samá proměnná, jde o mou nepozornost při úpravě
/tmp/muj_program_lock_0
až /tmp/muj_program_lock_X
...
Tiskni Sdílej: