Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Zdravím. Nejdříve pardon za možná špatný nadpis, ale nic lepšího mě nenapadlo.
Mám u sebe doma 2 servery s Debianem Wheezy, které jsem hodně dlouho nevyužil a při převodu videa přes ffmpeg mě napadlo, kdybych tyto stroje mohl využít k jakémusi distribuovanému výpočtu, aby byla konverze rychlejší.
Zajímalo by mě to už z tohoto důvodu, tak i ze zvědavosti, jelikož jsem se snažil najít na googlu nějakou relevantní odpověď.
Nejdříve jsem hledal distribuovaný ffmpeg, kde jsem se dozvěděl o MOSIXu, ale ten je prý jen na x64, což je pro mě bohužel nepoužitelné, když oba servery jsou x86.
Celkově mám 1.8 Ghz, 2.4 Ghz a na závěr mám malinu, která by se v ideálním případě mohla stát masterem, i když zde začínám mít velké pochybnosti, že by to mohlo spolu fungovat.
Moje idea byla: Raspberry - Server, dává úlohy Nodes - 2 servery - hrubý výpočet, kde bude ffmpeg
Možná by bylo lepší se zeptat na stavbu cloudu, ale to nevím, zda je to to samé, či nikoliv.
Má někdo takové zkušenosti?
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: