abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Steam na Linuxu a čeština

    23.4.2014 09:17 Karel
    Steam na Linuxu a čeština
    Přečteno: 800×
    Zdravím!

    Může mi prosím někdo, kdo má Ubuntu se Steam klientem sdělit, jestli má v pořádku české znaky (fonty) ve hře "Team Fortress 2"?

    Ptám se proto, že já mám Fedoru a čeština je ve hře TF2 zmršená (v českém textu chybí některé znaky s diakritikou, místo nich je mezera).

    Ubuntu má oficiálního klienta, tak bych chtěl vědět, jestli je to tam v pořádku, tj. jestli má cenu hledat chybu na Fedoře...

    Odpovědi

    23.4.2014 12:50 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    mám ho na Debianu a TF2 mi to tak také zobrazuje špatně, ještě to asi není doimplementováno, hra má nějaký vlastní font, zjevně zatím bez češtiny...
    23.4.2014 13:41 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Dík za odpověď. Tak Debian je na tom stejně.

    Rád bych, kdyby se mi ještě ozval někdo, kdo má Ubuntu (kvůli tomu, že Valve dělá oficiálního klienta na Ubuntu).
    23.4.2014 17:10 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    bude to stejné, je to ve hře, nikoli v systému... možná bych ho mohl spustit, třeba to opravili a nejde to jen jednomu člověku :-D
    24.4.2014 10:52 Bugs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    V Ubuntu 14.04 ve hře Dota 2 jsou české znaky taky zmršené.
    pepe_ avatar 24.4.2014 11:11 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Příloha:

    Opensuse 13.1 i archlinux :

    24.4.2014 12:16 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Koukám na ten screenshot...a jsem překvapenej. U Vás jsou aspoň české znaky ZOBRAZENÉ, byť jiným fontem. U mě je místo nich zobrazena mezera. To se nedá číst. :-(

    Rád bych věděl, jestli lze docílit alespoň toho, abych viděl tak, jako u Vás celý text, byť v jiném fontu...
    pepe_ avatar 24.4.2014 23:07 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština

    Nic sem nenastavoval ani jiné fonty neinstaloval , locale mám :

     

    pepe@pepe-linux:~> locale
    LANG=cs_CZ.UTF-8
    LC_CTYPE="cs_CZ.UTF-8"
    LC_NUMERIC="cs_CZ.UTF-8"
    LC_TIME="cs_CZ.UTF-8"
    LC_COLLATE="cs_CZ.UTF-8"
    LC_MONETARY="cs_CZ.UTF-8"
    LC_MESSAGES="cs_CZ.UTF-8"
    LC_PAPER="cs_CZ.UTF-8"
    LC_NAME="cs_CZ.UTF-8"
    LC_ADDRESS="cs_CZ.UTF-8"
    LC_TELEPHONE="cs_CZ.UTF-8"
    LC_MEASUREMENT="cs_CZ.UTF-8"
    LC_IDENTIFICATION="cs_CZ.UTF-8"
    LC_ALL=

    takže netušim jak poradit , stejně to vidím na čisté instalaci OpenSUSE 13.1 (které jsem zavrhoval ale po čase vyzkoušel a nemohu si ho vynachválit). a na Archu je změn tolik že nevim co poradit ale určitě out of the box to musí jít.

    25.4.2014 08:52 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Já bych to tipoval na něco v konfiguraci fontů, viz. "man fonts-conf". Ale je to jen výstřel do tmy, musím to vyzkoušet...
    24.4.2014 12:07 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Tak to vypadá, že se to špatně zobrazuje i v jiných distribucích, a ne jen u mě (Fedora). Chyba bude pravděpodobně na straně Valve.

    Díky za pomoc.
    24.4.2014 18:14 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    myslím že lokalizační teamy nejsou přímo z Valve, podle mě kdokoli má zájem, může se na lokalizaci podílet, třeba tvorbou českých znaků ve fontech...
    24.4.2014 19:55 Pacik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    V Ubuntu 14.04 a Mintu 13 a 16 se sice české znaky zobrazí, ale jiným fontem.
    25.4.2014 08:45 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    To je přesně to, co jsem chtěl vědět.

    Když to na Ubutnu (a dalších distribucích) české znaky ZOBRAZUJE, byť jiným fontem, tak je chyba ve Fedoře a mohu to zkusit opravit.

    Samozřejmě, ideální by bylo, kdyby Valve doplnilo české znaky do fontu. Ale moje komunikace s nima byla neúspěšná. Spíše jsem měl pocit, že je jim to jedno. (ČR je malá klientela)
    25.4.2014 09:06 Hannibalus | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Proc paneboze nepouzivas anglictinu? trapit se s nejakymi ceksymi znakmi nema vubec cenu.
    32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil. Linux without fckin systemd
    25.4.2014 09:36 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Vím, že tam jde nastavit angličtina. Ale on to převážně hraje náš 7 letý syn a ten to zatím potřebuje česky. :-)

    Mě se ta hra docela líbí a říkám si, že když už si někdo dal tu práci a přeložil to do češtiny, tak proč to nemít česky.
    25.4.2014 11:22 Hannibalus | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    njn, ale i 7-lety syn by se mel zacit ucit jazyk a tenhle spusob je nejlepsi si myslim. Lepsie teda nez sedet ve skole a poslouchat ucitelku jak do tebe husti aby si sa ucil slovicka :)
    32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil. Linux without fckin systemd
    25.4.2014 18:59 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    není to z mscorefonts? možná je to převzatý font z windows...
    26.4.2014 09:47 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Steam na Linuxu a čeština
    Nainstalovat mscorefonts bylo první, co jsem zkusil. Nepomohlo.

    Ve hře TF2 jsou použity vlastní fonty od Valve, které nemají definované některé znaky, např. ů,č,ě,ž,ř.

    Jsou v adresáři ~/.local/share/Steam/SteamApps/common/Team Fortress 2/tf/resource

    Řešením asi bude (než Valve doladí fonty, pokud někdy) u těchto nedefinovaných znaků použít jiný (český) font. Aspoň takhle to asi funguje všude tam, kde se to zobrazuje celé.

    Hádám, že by se to mohlo dělat přes fontconfig, ale zatím jsem nebyl úspěšný.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.