Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Ahoj, zalibil se mi na KDE program digiKam pro zpracovani fotek. Neco takoveho jsem si predstavoval a tady jsem jej nasel. Rad bych jej pouzival jak na linuxu, tak na windows - je verze i pro win.
No a tady narazim na problem, ktery mi vrta v hlave delsi dobu. Pouzivam stridave windows a linux a kazdy system na trochu jine odkazy na soubory. Ve win mam soubory treba v X:/slozka/soubor a v linuxu mam /home/mnt/slozka/soubor
Netahejme do toho ted SAMBU a sdileni souboru, vcetne odkazu ve windows. Predstavme si jen obycejny USB disk. Pripojim jej v linuxu treba do /mnt/disk a vytvorim si alba s fotkami.
No jo, jenze co se stane, kdyz ho pak pripojim k jinemu linuxu, kde si uzivatel primontuje disk do /home/usbdisk ?? nebo jeste hure, kdyz ho pripojim k windows a objevi se jako F:/ Potom prece ani ten digiKam si nenajde fotky a budu muset vsechny cesty predelat, je to tak?
Jak resite tyhle problemy? pouziva se najeka relativni cesta, nebo jak?
Diky, P.
Super, diky, jeste jsem ho prakticky nezkousel, takze jsem to nevedel (nebyl jeste cas), ale vrtalo mi to hlavou, jestli nenarazim na tenhle problem. Fotky totiz tridim na vice pocitacich, ale ulozeny je mam na externim disku, popripade sdilenem ulozisti (sambe), ktere se ale taky na ruznych systemech mountuje ruzne.
Tiskni
Sdílej: