Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahoj, zalibil se mi na KDE program digiKam pro zpracovani fotek. Neco takoveho jsem si predstavoval a tady jsem jej nasel. Rad bych jej pouzival jak na linuxu, tak na windows - je verze i pro win.
No a tady narazim na problem, ktery mi vrta v hlave delsi dobu. Pouzivam stridave windows a linux a kazdy system na trochu jine odkazy na soubory. Ve win mam soubory treba v X:/slozka/soubor a v linuxu mam /home/mnt/slozka/soubor
Netahejme do toho ted SAMBU a sdileni souboru, vcetne odkazu ve windows. Predstavme si jen obycejny USB disk. Pripojim jej v linuxu treba do /mnt/disk a vytvorim si alba s fotkami.
No jo, jenze co se stane, kdyz ho pak pripojim k jinemu linuxu, kde si uzivatel primontuje disk do /home/usbdisk ?? nebo jeste hure, kdyz ho pripojim k windows a objevi se jako F:/ Potom prece ani ten digiKam si nenajde fotky a budu muset vsechny cesty predelat, je to tak?
Jak resite tyhle problemy? pouziva se najeka relativni cesta, nebo jak?
Diky, P.
Super, diky, jeste jsem ho prakticky nezkousel, takze jsem to nevedel (nebyl jeste cas), ale vrtalo mi to hlavou, jestli nenarazim na tenhle problem. Fotky totiz tridim na vice pocitacich, ale ulozeny je mam na externim disku, popripade sdilenem ulozisti (sambe), ktere se ale taky na ruznych systemech mountuje ruzne.
Tiskni
Sdílej: