Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
owread /28.48D4A8040000/fasttempNavíc, owread funguje i pod obyčejným uživatelem, takže není potřeba používat sudo.
unset LANG teplota=`owread /28.48D4A8040000/temperature12` teplota=`printf '%.1f' $teplota` rrdtool update /home/pi/teplota/teplomer1.rrd N:${teplota:-NaN}(První příkaz odnastaví jazyk -- kvůli rozdílu v desetinných číslech -- 1.1 kontra 1,1. Druhý načte teplotu, třetí ji zaokrouhlí na jedno desetinné místo a čtvrtý uloží do RRD. Konstrukce
${teplota:-NaN}zajistí, že pokud se nepovede načíst teplota, uloží se do RRD hodnota „Neznámá hodnota“.)
#!/bin/bash
rrdtool create teplomer1.rrd --start N --step 300 \
DS:temp:GAUGE:600:U:U \
DS:outtemp:GAUGE:600:U:U \
RRA:AVERAGE:0.5:1:12 \
RRA:AVERAGE:0.5:1:288 \
RRA:AVERAGE:0.5:12:168 \
RRA:AVERAGE:0.5:12:720 \
RRA:AVERAGE:0.5:288:365
a pak /home/pi/teplota/spust
Je to ok ale databaze furt prazdna.
/bin/bash
unset LANG
teplota=`owread /28.48D4A8040000/temperature`
teplota=`printf '%.1f' $teplota`
rrdtool update /home/pi/teplota/teplomer_1.rrd N:${teplota:-NaN}
echo ${teplota} > /home/pi/teplota/test.txt
Do toho textaku to tu teplotu co 5 minut normálně zapisuje.
Tedy kopanec je někde tady.
rrdtool update /home/pi/teplota/teplomer_1.rrd N:${teplota:-NaN}
rrdtool update /home/pi/teplota/teplomer_1.rrd N:${teplota:-NaN}:NaNA až zapojíš druhé čidlo, tak to NaN nahradíš za proměnou obsahující teplotu druhého čidla.
Tiskni
Sdílej: