Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Spis nepomohl, tam se jen nastavuji ty labely, ktere uz mate (Samsung, Otesanek, Filmy, …).
Pro Gnome/Nautilus by to melo to jit pojmenovat pres nejake klikatko s nazvem „Disky“: obrazek, vypnout tu automatiku a nazev napsat do „Display name“.
(zdroj – Ask Ubuntu: How do I hide / remove a partition from the Nautilus left panel?)
Tohle s těmi koncovými názvy LM nedělá. Ty disky už musely být naformátovány a pojmenovány před zapojením do současného systému, ve kterém je zobrazuješ. "Otesánek, Druhy a Filmy", zbytek je nějaká čtečka karet a usb něco. Přide mi to, že si děláš srandu a pokud ne, tak proč takovej systém používáš. Jinak přepsat lze: Menu-Příslušenství-Disky... Budeš varován, že můžeš přijít o data, mě se to zatím nestalo, ale jako vždycky, jak se něco zásadního dělá s diskama, radši zazálohovat. Souborový manažer Nemo...
# zobrazeni aktualniho nazvu (pokud neni zobrazi prazdnej radek) sudo ntfslabel /dev/sdXY # prejmenovani sudo ntfslabel /dev/sdXY NovejNazeva pokud by slo o ext2/3/4 partisny:
# zobrazeni aktualniho nazvu (pokud neni zobrazi prazdnej radek) sudo e2label /dev/sdXY # prejmenovani sudo e2label /dev/sdXY NovejNazev
Ok. V této situaci vyvstává otazník nad obsahem v těch discích. Pokud na některém disku je něco, co potřebuješ ve windows (specifické programy a soubory v nich vytvořené), určitě bych je soustředil na samostatný disk zvlášť a soubory multimediálního typu (videa, hudba, fota) taktéž na zvlášť disk. Pokud by se ti ty data vešly na jeden disk, což bude asi málo pravděpodobné, pak ten jeden můžeš zkusit přepsat nebo popřípadě rovnou v linuxu přeformátovat a přejmenovat. Těžko teď radit, neznáme tvé úmysly s celkovým využíváním linuxu, jestli už je použití trvalé nebo jestli počítáš s občasným využíváním ve windows. Podle toho bych pak obsahy disků přeskupil a uvolněný disk pak pro trvalé využívání v linuxu na férovku přeformátoval a přepsal. NTFS si samozřejmě můžeš ponechat a pak je to jen o tom "to zkusit" přepsat, jenže to je ten okamžik pravdy, zda to s daty něco udělá nebo ne... nemělo by. Odzkoušené to sice mám, nic mi to s obsahem nikdy nic neudělalo, každopádně bych se posychroval.
Tiskni
Sdílej: