Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Zdravím, potřebuji vyřešit jednu možná lehkou věc, ale laboruji s tím už druhý den. Mám tři samostatné webservery za 1 veřejnou IP, které odpovídají na portech 80 a 443 (každý má sám za sebe nastavené přesměrování http->https a certifikáty). Na routeru však mohu směrovat porty pouze na jeden z nich. Zkusil jsem tedy nginx. Teorie je tedy snadná, rozhodovalo by se podle zadané domény, kdy by porty na routeru byly směrovány na vnitřní adresu nginx a pak - domena1.com -> server1 ; domena2.com -> server2 ; domena3.com -> server3.
Je pro takový úkol vhodné použít nginx, nebo existuje něco vhodnějšího?
Pokud je správná volba nginx, jak by vypadala konfigurace? Prozatím zkouším port 443, ale moc se nedaří. Tohle je můj nejnovější počin, ale dává to chybu: PR_END_OF_FILE_ERROR . Předem díky.
server {listen 443 ssl;server_name domena1.com;
location / {proxy_pass https://server1/;proxy_set_header Host $host;proxy_set_header X-Real-IP $remote_addr;proxy_set_header X-Forwarded-For $proxy_add_x_forwarded_for;}}
server { listen 80; server_name domena1.com; # přesměrování na https return 301 https://$host$request_uri; access_log /var/log/nginx/domena1.com.proxy.log upstreamlog; access_log /var/log/nginx/domena1.com.access.log; error_log /var/log/nginx/domena1.com.error.log; location / { proxy_pass http://192.168.1.1; proxy_redirect off; include /etc/nginx/custom/proxy_base.conf; } } server { listen 443 ssl http2; server_name domena1.com; access_log /var/log/nginx/domena1.com.proxy.log upstreamlog; access_log /var/log/nginx/domena1.com.access.log; error_log /var/log/nginx/domena1.com.error.log; location / { proxy_pass https://192.168.1.1; proxy_redirect off; #proxy_ssl_session_reuse on; #proxy_ssl_verify off; include /etc/nginx/custom/proxy_base.conf; } # nastavení SSL v separé souboru include /etc/nginx/ssl/ssl.conf; # nastavení certifikátu : ssl_certificate /etc/nginx/ssl/domena1.com-cert-intermediate.pem; ssl_certificate_key /etc/nginx/ssl/domena1.com-private.key; }a do "/etc/nginx/custom/proxy_base.conf" souboru zmíněném ve výše uvedeném souboru:
proxy_set_header Host $host; proxy_set_header X-Real-IP $remote_addr; proxy_set_header X-Forwarded-For $proxy_add_x_forwarded_for; proxy_max_temp_file_size 0; # for websocket working : proxy_set_header Upgrade $http_upgrade; proxy_set_header Connection "upgrade"; proxy_http_version 1.1; # This is necessary to pass the correct IP to be hashed real_ip_header X-Real-IP; client_max_body_size 100m; client_body_buffer_size 128k; proxy_connect_timeout 30; proxy_send_timeout 20m; proxy_read_timeout 20m; proxy_buffer_size 4k; proxy_buffers 4 32k; proxy_busy_buffers_size 64k; proxy_temp_file_write_size 64k;A do "/etc/nginx/ssl/ssl.conf" dát :
# nastavení SSL : ssl on; ssl_session_timeout 5m; ssl_protocols TLSv1.2; ssl_prefer_server_ciphers on; ssl_session_cache shared:SSL:10m; ssl_dhparam /etc/nginx/ssl/dhparam.pem; ssl_ciphers "ECDHE-ECDSA-AES256-GCM-SHA384:ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384:ECDHE-ECDSA-CHACHA20-POLY1305:ECDHE-RSA-CHACHA20-POLY1305:ECDHE-ECDSA-AES128-GCM-SHA256:ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256:ECDHE-ECDSA-AES256-SHA384:ECDHE-RSA-AES256-SHA384:ECDHE-ECDSA-AES128-SHA256:ECDHE-RSA-AES128-SHA256";Takto nějak si na Nginx nastavíš vhosty pro každou doménu. Pro každou certifikát, třeba Letsencrypt a hotovo.
#proxy_ssl_session_reuse on; #proxy_ssl_verify off;Zdar Max
Díky za podrobné instrukce. Ještě bych si rád udělal myšlenkový pořádek v těch certifikátech.
1. Chápu to tedy tak, že mi jsou momentální certifikáty (Lets encrypt) na těch třech webserverech k ničemu. Musím ověření domény udělat na nginx stroji a nějak je dostat do /etc/nginx/ssl - je to tak?
2. Pak trochu nerozumím těm "hala bala" certifikátům. Backendem se v tomto případě myslí co?
Tiskni
Sdílej: