Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Linux_x86_64-OpenVPN-server <---INTERNET--->Local_ISP<---->Linux-OE (Open Embedded)-OpenVPN klientMedzi Local_ISP a Linux OE je zrejme este nejaky UBNT, alebo nieco podobne od ISP a za tym este domaci LAN router. Na OpenVPN server sa pripaja viac klientov zo siete internet a vsetko funguje korektne, cize OpenVPN server je v poriadku. Jeden klient sa vsak nedokaze pripojit. Na zariadeni Linux OE som bez problemov opingal IP adresu OpenVPN servera, cize spojenie existuje. Zariadenie Linux OE sa pripajalo na OpenVPN server vzdy bez problemov, ale od urciteho casu to prestalo fungovat. Mam taky pocit, ze ISP zacal blokovat nejake porty a okrem toho aj 1194. Ako by som mohol preverit, ci je otvorena cesta od klienta na openvpn server? Prip. vie ISP zablokovat VPN spojenie aj na vrstve 7 ? Skusil som u klienta zmenit port z 1194 na iny a spojenie tiez nefungovalo.
Ako by som mohol preverit, ci je otvorena cesta od klienta na openvpn server?Zjistit pod jakou IP adresou se Embedded klient do Internetu připojuje (zabrouzdat z nej, ci z jineho zarizeni ze stejne LAN na napr. http://mojeip.cz) a pak na OpenVPN serveru ověřit zda přichází UDP packety na port 1194 z teto verejne adresy. tcpdump -n -i eth_dev | grep aaa.bbb.ccc.ddd
dev tun client proto tcp remote remote_address 1194 ca ca.crt cert client.crt key client.key port 1194 persist-key persist-tun dhcp-option DNS 8.8.8.8Podla mojej logiky
Linux OE <---> LAN router <---> Klientske zariadenie (UBNT ... alebo nieco podobne) <---wifi_k_ISP ---> ISP <---internet --->LAN router je nejaky lacny tp-link, alebo nieco podobne a je nastavene v defaulte, klasicky NAT. Tam problem nevidim. Do UBNT sa zakaznik nedostane, lebo spravcom je ISP. Cize na tomto mieste som skoncil s tym, ze OpenVPN nefunguje. Skusal som to ako mi bolo doporucene, cez tcpdump som na openvpn servery ocakaval pakety od OE klienta, ale neprisiel ani jeden paket. Usudil som teda, ze niekde je to blokovane a preto som zacal podozrievat ISP. Este pripomeniem, ze internet, ping ... na OE zariadeni funguju (problem je vytvorit len openvpn spojenie).
a povedz, ako ti asi isp bude blokovat trafik na aplikacnej vrstve (ktora s openvpn aj tak nema nic spolocne), ked uz na transportej vrstve je to sifrovane...? btw ten primitivny test
vpn-client$ nc -v ip.adresa.vpn.servera vpn_port vpn-server# tcpdump -vn -i wan_iface 'host ip.adresa.vpn.clienta'
si uz konecne vyskusal...?
upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
vzhladom na to, ake "projekty" akoze robis, tak OMG...
cat file | grep string
, namiesto grep string file
? Cize tcpdump -vn -i net_dev 'host aaa.bbb.ccc.ddd'
?
Tiskni
Sdílej: